wnętrze

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn

W skład zabiegów estetycznych wchodzą zarówno zabiegi na twarz i na ciało, te z kategorii kosmetycznych, dermatologicznych, a nawet z zakresu medycyny estetycznej. Nie jest powiedziane, iż są one dedykowane tylko i wyłącznie dla kobiet. W obecnych czasach coraz sprawniej na bok odchodzi przekonanie, że mężczyźni powinni trzymać się od salonów SPA czy klinik z daleka. Mimo to, wiele takich placówek w swojej ofercie posiada pokaźną ilość i różnorodność zabiegów dla mężczyzn. Jedną z nich jest Klinika Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie.

Mężczyzna pod opieką kosmetyczki i/lub dermatologa

Kosmetyczka i/lub dermatolog to specjaliści, którym powinien powierzyć się każdy mężczyzna. Regularne wizyty w salonach kosmetycznych czy też dermatologicznych wcale nie odbierają męskości, ale przeciwnie – pozwalają ją podkreślić. Niezadbany mężczyzna wcale nie będzie prezentował się atrakcyjnie, a wyrazem tego jest m.in. zdrowa kondycja skóry twarzy. Otóż, tak samo mężczyźni, jak i kobiety, narażeni są na codzienne zanieczyszczenia i problemy wynikające z typu cery. W momencie, gdy pielęgnacja skóry twarzy zostanie zaniedbana cera stanie się szara, ziemista, bez połysku i zwyczajnie szybciej zacznie się starzeć. Ważną kwestią jest również pielęgnacja cery trądzikowej. Wówczas najlepiej udać się do dobrego dermatologa, który farmakologią i zabiegami oczyszczającymi skórę wesprze tok leczenia tej choroby.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Dla wielu mężczyzn zabiegi pielęgnacyjne twarzy wydają się być zrozumiałe, czego wyrazem jest to, że rzeczywiście z nich korzystają. Jednak jeżeli chodzi o medycynę estetyczną, stronią od tej formy dbania o zdrowie ciała. Z jednej strony może to wynikać z przekonania, iż mężczyzna nie musi poddawać się takiemu traktowaniu, ponieważ zamiast podkreślić swoją męskość, zminimalizuje ją. Głównym źródłem takiego myślenia jest brak znajomości z tym, jakie medycyna estetyczna niesie korzyści, nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Przykładem takiego działania są szczególnie dwa zabiegi, które w wersji męskiej, znajdziesz w ofercie Kliniki SkinClinic:

  • mezoterapia, czyli ostrzykiwanie skóry  głowy preparatami bogatymi w witaminy, minerały, kwasy, aminokwasy – zabieg ten to najlepszy sposób, który jest również rekomendowany przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej, do zatrzymania łysienia i wzmocnienia nowo wyrastających włosów; mężczyźni, mimo, że dojrzewają nieco później od kobiet, to jednak szybciej borykają się z problemem utraty włosów; jeżeli jest to spowodowane wiekiem i w ilości nie przekraczającej normy (naturalnie traci się około 100 włosów na dzień) nie stanowi to zagrożenia; w przypadku jednak widocznych miejsc bez włosów lub równomiernej ich utracie, warto poddać się mezoterapii
  • botox, sprzyjający odmłodzeniu skóry twarzy – wstrzykiwana pod skórę toksyna botulinowa wygładza drobne zmarszczki, linie, bruzdy; eliminuje oznaki starzenia takie jak ziemistość i utrata owalu twarzy; dzięki takiemu holistycznemu traktowaniu skóry, cera staje się promienna, zdrowsza i bardziej męska; toksyna botulinowa ma również dobroczynny wpływ na eliminację problemu nadpotliwości, który ustępuje po ostrzyknięciu nią gruczołów potowych

Męskie zabiegi na męskie ciało

Klinika Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w ofercie zabiegów na ciało dla mężczyzn ma również bogatą ofertę propozycji. Specjaliści polecają przede wszystkim laserową depilację owłosienia, która jest znacznie skuteczniejsza u mężczyzn niż kobiet, ponieważ to panowie mają ciemniejsze i sztywniejsze włoski. Z drugiej strony polecane są zabiegi odchudzające, które pomagają wyszczuplić ciało lub nadać mu odpowiedni kształt np. po znacznej utracie wagi. Zalicza się do nich – Body Jet oraz Vaser Lipo.