Fotolia_48404567_Subscription_L

Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej – sprawdź czy jest dla Ciebie!

W obecnych czasach medycyna estetyczna proponuje wiele bardzo różnorodnych i innowacyjnych zabiegów. Wykorzystuje nawet tkankę tłuszczową, która w nadmiernej ilości zgromadziła się w pewnych partiach naszego ciała. Tkanka ta służy później do wypełniania zmarszczek lub do zabiegu powiększania piersi. Metoda reimplantacji tkanki tłuszczowej jest metodą bardzo skuteczną, a przy tym bezpieczną.

Reimplantacja tkanki tłuszczowej jest zabiegiem łączącym dwa zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to jednocześnie lifting i zabieg, który modeluje te części ciała, w które pobrana tkanka tłuszczowa została wszczepiona. Zabieg trzeba więc wykonać w dwóch etapach. W etapie pierwszym następuje pobranie tłuszczu z wybranej partii ciała. Pobrane komórki tłuszczowe są następnie odwirowywane i oczyszczane. Proces ten pozwala uzyskać czysty tłuszcz, w którym obecna jest duża ilość komórek macierzystych. W drugim etapie ten czysty tłuszcz jest wszczepiany w miejsce objęte zabiegiem.

Do czego można wykorzystać pobraną tkankę tłuszczową?

Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej, który wykonuje między innymi renomowana Klinika Medycyny Estetycznej z Warszawy SkinClinic – http://skinclinic.pl – wykonuje się u pacjentów, którzy chcę zredukować swoje zmarszczki. Przynosi on bardzo zadowalające efekty nawet w przypadku głębokich zmarszczek. Pobraną tkankę tłuszczową można wykorzystać także do modelowania twarzy. Zabieg ten pozwala przywrócić poprzedni wygląd policzkom. Metoda jest wykorzystywana także do innych zabiegów: modelowania pośladków, powiększania warg. Można nią wykonać także powiększanie piersi. Reimplantacja tkanki tłuszczowej to także jedna z metod leczenia blizn po oparzeniach. Przeszczep tkanki tłuszczowej znajduje zastosowanie także w zabiegach, których celem jest poprawa wyglądu warg sromowych.

Czy zabieg jest ryzykowny?

Ponieważ przeszczepiana tkanka tłuszczowa pochodzi z organizmu pacjenta ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej niemal nie istnieje. Nie ma także ryzyka, że wszczepiona tkanka zostanie przez organizm odrzucona. Specjalista medycyny estetycznej, który wykonuje zabieg musi jedynie pamiętać o właściwym dobraniu ilości tkanki, która zostanie pobrana i wszczepiona podczas zabiegu. Jeżeli w czasie zabiegu zostanie pobrana i wszczepiona zbyt duża ilość komórek, to mogą one obumrzeć. Efektem mogą być zwapnienia i cysty olejowe. Kobiety, którym zależy na wyjątkowym efekcie muszą przejść trzy zabiegi. Pomiędzy każdym z tych zabiegów musi być przerwa wynosząca przynajmniej trzy miesiące. Są specjaliści medycyny estetycznej, którzy uważają, że kolejny zabieg może być wykonany dopiero po upływie sześciu miesięcy. Po zakończeniu zabiegu na partiach ciała objętych zabiegiem pojawiają się efekty uboczne: obrzęk i zasinienie skóry. Efekty te znikają po upływie tygodnia. Pacjentki mogą uskarżać się także na ból w tych okolicach. Wszelkie niepożądane efekty złagodzą chłodne kompresy. W przypadku zabiegu wykonywanego na twarzy trzeba na kilka dni zrezygnować z długich rozmów i ograniczyć mimikę.

Czy zabieg jest długi?

W większości przypadków reimplantacja tkanki tłuszczowej nie zajmuje więcej czasu niż sześćdziesiąt minut. Zabieg jest bezbolesny, przed wykonaniem pacjentka otrzymuje znieczulenie miejscowe. Już po dwóch dniach od zabiegu można dostrzec jego pierwsze efekty. W partiach ciała objętych zabiegiem następuje odmłodzenie skóry, efektem zabiegu jest także powstrzymanie naturalnych procesów starzenia się skóry. Efekty zabiegu utrzymują się przez co najmniej kilka lat.

Dodatkowe informacje na http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/reimplantacja-tluszczu/.