na-czym-polega-liposukcja

Ginekologia również dba o piękno – wypełnianie warg sromowych

Dla każdej kobiety liczy się poczucie własnej atrakcyjności. Panie narzekają na wygląd różnych obszarów swojego ciała: piersi, brzucha, ud, pośladków. Są wśród nich również te, które niezadowolone są z wyglądu swoich sfer intymnych. Krytyka dotyczy przede wszystkim warg sromowych, które mogą być zbyt wąskie, a tym samym są za słabo widoczne. Dzisiaj kobiety nie są skazane na niezadowolenie – z pomocą przychodzi im medycyna estetyczna oraz ginekologia estetyczna.

Wypełnianie warg sromowych to zabieg ginekologii estetycznej, który wykonywany jest nie tylko z powodów estetycznych. U wielu kobiet wargi sromowe są na tyle małe, że nie spełniają należycie swojej funkcji ochronnej. Pojawiają się wtedy bolesne otarcia, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wypełnianie warg sromowych przeprowadza się również u tych kobiet, które na skutek chemioterapii lub intensywnego procesu odchudzania borykają się z istotnym zmniejszeniem tkanki tłuszczowej.

Jaki preparat podawany jest w trakcie zabiegu?

W czasie zabiegu wypełniania warg sromowych wykonywanego w klinice SkinClinic (http://skinclinic.pl) wykorzystywane są preparaty zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy. Wspomniana klinika sięga po Desirial – nowoczesny preparat, który zapewnia naprawdę rewelacyjne efekty. Nie tylko pomaga powiększyć wargi sromowe – jego zastosowanie to pewność, że poprawie ulegnie także stopień ich nawilżenia. Staną się one też bardziej elastyczne.

Desirial zawiera również mannitol – substancję będącą naturalnym antyoksydantem. To jego obecność sprawia, że działanie kwasu hialuronowego utrzymuje się naprawdę długo.

Na czym polega zabieg?

Preparat wprowadzony jest w zdezynfekowane oraz znieczulone wargi sromowe. Lekarz ginekolog wykorzystuje do tego celu specjalną kaniulę, dzięki której preparat jest także właściwie rozmieszczany. Decydując się na wypełnianie warg sromowych, należy postawić na doświadczonego lekarza. Jest to gwarancja tego, że uda się uzyskać naprawdę dobry efekt wizualny.

Jakich efektów można oczekiwać?

Zabieg wypełniania warg sromowych sprawia, że ich objętość się zwiększa. Poprawie ulega też ich napięcie oraz nawilżenie. Pierwsze efekty dostrzec można już po tygodniu od zabiegu. Trzeba jednak pamiętać, że nigdy nie utrzymują się one trwale. Zazwyczaj zanikają po około dwudziestu czterech miesiącach. Chcąc przywrócić wargom sromowym pełny kształt, niezbędne będzie ponowne poddawanie się zabiegowi wypełniania.

W jakich sytuacjach zabieg nie jest wykonywany?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że wypełnianie warg sromowych jest zabiegiem bezpiecznym. Nie oznacza to jednak, że może on być wykonywany u wszystkich kobiet. Żaden specjalista medycyny estetycznej nie podejmie się go w przypadku kobiet spodziewających się dziecka. Do przeciwwskazań zalicza się także infekcje oraz stany zapalne warg sromowych.

Współczesna ginekologia estetyczna jest nowoczesnym działem medycyny estetycznej rozwijającym się w niezwykle szybkim tempie odpowiada ona na potrzeby i oczekiwania kobiet, które z pokolenia na pokolenie są coraz bardziej świadome własnych potrzeb oraz swojego ciała. Doskonale wiedzą jak chcą wyglądać i nie ograniczają się już tylko do twarzy, brzucha i piersi. Ginekologia estetyczna sprawia, że każda przedstawicielka płci pięknej może poczuć się atrakcyjna w każdym fragmencie swojego ciała. Nawet jeśli jest on na co dzień ukryty pod bielizną i ubraniem. Wypełnianie warg sromowych to zabieg, z którego warto korzystać, poprawiając nie tylko swoje samopoczucie, ale często też komfort życia.

Więcej dowiesz się na stronie SkinClinic.