shutterstock_170015111

Wypełniacze, czyli preparaty niezwykle pomocne przy modelowaniu twarzy

To jedne z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów medycyny estetycznej, które przez lata zyskały szerokie grono zwolenników. Wypełniacze, bo o nich mowa to preparaty na bazie kwasów, których głównym zadaniem jest przywrócenie twarzy naturalnej objętości, uniesienie owalu i wymodelowanie. Nie musisz się obawiać, że nie jest to zabieg dla Ciebie – oddając się w ręce specjalistów, możesz być pewna, że dobiorą odpowiednią terapię i sprawią, że Twoja twarz będzie wygląda młodziej, ale jednocześnie zachowa swoje naturalne piękno!

Zabiegi, które odejmą lat

Zabiegi opierające się na wykorzystaniu wypełniaczy to tzw. zabiegi wolumetryczne. Jak sama nazwa wskazuje ich głównym zadaniem jest uzupełnienie ubytków, które z biegiem lat powstają na skórze – mogą to być opadające policzki, wyostrzone rysy twarzy czy tzw. doliny łez. Dodają lat i sprawią, że skóra traci swą elastyczność, dlatego bardzo często wypełniacze są jedynym rozwiązaniem, by zamaskować problemy związane z upływem czasu i cofnąć biologiczny zegar. Nie warto się ich bać – wybierając renomowaną Klinikę Skin Clinic  (http://skinclinic.pl/) masz pewność, że twoja twarz zawsze będzie wyglądała lepiej, zachowując naturalność.

Który wypełniacz wybrać?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wypełniaczy, które najczęściej stosuje się przy modelowaniu twarzy. Najbardziej znany jest kwas hialuronowy. Specjaliści stosują go do likwidacji zmarszczek, zarówno tych głębokich jak bruzdy nosowo-wargowe, jak i płytkich, występujących w okolicach ust i oczu. Kwas hialuronowy idealnie nadaje się także do wypełniania policzków – ostre rysy dodają kilku lat i sprawiają, że cera wygląda na zmęczoną i zaniedbaną, a wypełnienie w tym miejscu niweluje niepożądane skutki i zastępuje je młodszym, zdrowszym wyglądem. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można w naturalny sposób wymodelować owal twarzy, np. wybierając zabieg Voluma: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/odmladzanie-skory-zabiegi-na-twarz/wypelniacze-2/. Kwas doskonale radzi sobie także z naprawą ubytków tkanki kostnej i mięśniowej twarzy. Na rynku dostępne są również zabiegi wypełniające, których bazę stanowi kwas polimlekowy. Czym różni się od hialuronowego? Zastosowaniem i działaniem. Co najważniejsze kwas polimlekowy działa także długofalowo, bo stymuluje włókna kolagenowe do intensywniejszej pracy, a dodatkowo pobudza produkcję nowego kolagenu. Zabieg z zastosowaniem kwasu polimlekowego to np. Sculptra.

Bezboleśnie i bezpiecznie

Cały zabieg z użyciem wypełniaczy trwa maksymalnie 45 minut. Nieczulenie stosuje się w zależności od intensywności zabiegu i obszarów ostrzykiwania. Można również podać znieczulenie na życzenie pacjenta, a wówczas stosuje się specjalny krem, nakładany kilka minut przed zabiegiem na skórę. Zazwyczaj do wprowadzenie wypełniaczy pod skórę używa się mikrokaniul, a bo minimalizują ryzyko wystąpienia zaczerwienień i siniaków w obszarze nakłuwanego miejsca. Normalnym uczuciem, które towarzysz pacjentowi podczas zabiegu jest rozpieranie tkanki, co jest po prostu efektem wprowadzania preparatu pod skórę. Efekt pracy lekarza widoczny jest od razu i utrzymuje się do roku – w tym czasie nie ma potrzeby, by zabieg powtarzać lub go poprawiać.