wymodeluj-swoje-cialo

Wymodeluj swoje ciało! Proste sposoby na idealną sylwetkę

Standardy kobiecego piękna zmieniają się niemal co dekadę. Raz modny jest typ chłopczycy (reprezentowany na przykład przez słynną modelkę Twiggy z lat 70), innym razem bardziej pożądane są kobiece krągłości w stylu legendarnej Marylin Monroe. Natury się nie oszuka – najpiękniejszą sylwetką jest ta, którą obdarzyła nas natura! Warto podkreślać własne atuty, maskować słabości i akceptować swoje ciało. Nie można jednak zapominać o jego pielęgnacji. Ciało wygląda pięknie, kiedy jest odpowiednio zadbane. Bez względu na kształty, zawsze lepiej prezentować się będzie jędrna skóra i zdrowa waga.

Sposoby na odpowiednią wagę

Jak sprawdzić, czy nasza waga jest odpowiednia? Najprościej zrobimy to obliczając wskaźnik BMI lub sprawdzając proporcje tłuszczu i mięśni w organizmie. Czy są jakieś proste sposoby na utrzymanie wagi? To jest akurat najłatwiejsze: wystarczy odżywiać się zgodnie z optymalnym zapotrzebowaniem kalorycznym. Dla zdrowia warto zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe: wykluczyć z diety chemię, ograniczyć cukier prosty, jeść 5-7 porcji warzyw dziennie. Zdrowe nawyki to także klucz do schudnięcia. Mówi się, że dieta to aż 70% wyglądu sylwetki. Pozostałe 30% zależy od ćwiczeń fizycznych.

Estetyka odchudzania

Co zrobić, jeśli po skutecznym odchudzaniu przeszkadza nam miejscowa otyłość albo rozstępy? Medycyna estetyczna ma rozwiązania na ten problem. Liczne zabiegi pomocne w takich sytuacjach są dostępne w specjalistycznej klinice SkinClinic (http://skinclinic.pl). Szczególnie zalecany jest zabieg CoaxMed przeznaczony do redukowania cellulitu i miejscowej otyłości. Bazuje on na radiofrekwencji kawitacyjnej, która między innymi poprawia strukturę kolagenu. Podczas zabiegu usuwa się komórki tłuszczowe. Jest to zabieg nie tylko nieinwazyjny, ale także nieodczuwalny. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnego rezultatu jest zależna od indywidualnego przypadku oraz pożądanego efektu. Jeżeli głównym problemem osoby, której udało się schudnąć, jest zwiotczała skóra, lepiej jednak zdecydować się na lifting ciała. Zabieg przy użyciu nici Aptos zawierających kwas polimlekowy umożliwia poprawę struktury skóry. Można go przeprowadzić na wewnętrznej stronie ud, a także na brzuchu, piersiach oraz ramionach. Efektem zabiegu jest jędrna, gładka skóra.

Zabiegi modelujące ciało i wyszczuplające sylwetkę

W przypadku utraty dużej wagi często potrzebne okazuje się dodatkowe modelowanie ciała. Skuteczną metodą jest liposukcja Body Jet. Dzięki niej możliwa jest redukcja tłuszczu oraz modelowanie sylwetki. Podczas takiego zabiegu możliwa jest również reimplantacja. Zabieg Body Jet umożliwia uzyskanie naturalnego efektu, co doskonale prezentują zdjęcia na stronie kliniki Skin Clinic: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/modelowanie-sylwetki/body-jet/. Różnica w wyglądzie ciała przed i po zabiegu jest imponująca. Jak działa taka liposukcja? Zabieg polega na wypłukiwaniu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z organizmu za pomocą specjalnej kaniuli. Wykorzystywane urządzenie umożliwia kontrolowanie siły odsysania. W przypadku pacjentów z odpowiednią wagą ciała albo niewielką nadwagą, można jednocześnie odessać komórki tłuszczowe z trzech obszarów ciała. Aby zabieg był komfortowy, wykonuje się go pod znieczuleniem. Dla bezpieczeństwa nie wykonuje się go podczas menstruacji oraz w trakcie przeziębienia. Przed zabiegiem wykonuje się także testy laboratoryjne, między innymi badanie morfologii i poziomu cholesterolu.