lozko

W poszukiwaniu intymnego piękna – zabiegi ginekologii estetycznej

Jeszcze kilkanaście lat temu kobiety były przekonane, że na wygląd swoich okolic intymnych nie mają najmniejszego wpływu. Wydawało im się, że do końca życia będą zmuszone akceptować to, jak stworzyła je natura. Dzisiaj wiadomo już, że tak być nie musi. Ginekologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, które pozwalają każdej pani odnaleźć tak upragnione intymne piękno.

Ginekologia estetyczna jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Jest ukłonem w stronę tych kobiet, których okolice intymne nie wyglądają tak, jak powinny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że część zabiegów wykonywana jest również ze wskazań medycznych. I tak na przykład, przerośnięte wargi sromowe mogą poważnie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jakie zabiegi rozwiązujące intymne problemy kobiet oferuje współcześnie ginekologia estetyczna?

Wypełnianie warg sromowych

Zabieg ten stanowi obecnie podstawę ginekologii estetycznej. W związku z tym znajduje się w ofercie renomowanych klinik, oferujących tego rodzaju usługi. Wykonać można go między innymi w warszawskiej klinice SkinClinic (http://www.skinclinic.pl/o-nas/). W tym wypadku wargi sromowe wypełniane są przy użyciu preparatu Desirial, który oparty jest na kwasie hialuronowym. Jego wstrzyknięcie sprawia, że wargi sromowe stają się większe, a poziom ich nawilżenia ulega znacznej poprawie. W efekcie są nie tylko pełniejsze, ale wydają się być młodsze. Zabieg ten sprawia, że zmniejsza się częstotliwość infekcji pochwy.

Rewitalizacja warg sromowych

To kolejny zabieg, który pozwala poprawić wygląd warg sromowych. Polecany jest kobietom zmagającym się z zanikiem warg sromowych większych. Taki stan może mieć podłoże genetyczne, ale często pojawia się również na skutek menopauzy. Rewitalizacja warg sromowych może być przeprowadzona z użyciem wspomnianego już preparatu Desirial, którego formuła oparta została na kwasie hialuronowym. Zabieg rewitalizacji warg sromowych sprawia, że znika ból, świąd i dyskomfort. Przekłada się także na lepszą jakość życia intymnego.

Plastyka warg sromowych

Zabiegi z tego zakresu obejmują zarówno plastykę pochwy, jak i korektę warg sromowych. Zabieg przeprowadza się u kobiet, którym zależy na:

  • poprawie życia intymnego;
  • usunięciu dyskomfortu wynikającego z niewłaściwego kształtu bądź rozmiaru warg sromowych mniejszych.

Nowoczesne kliniki wykonują waginoplastykę, wykorzystując do tego celu laser MonaLisa Touch. Jego zastosowanie  sprawia, że szybko i bezboleśnie można przeprowadzić rewitalizację pochwy.

Nici ginekologiczne

Nowoczesne kliniki medycyny estetycznej, które mają w swojej ofercie także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, przeprowadzają dzisiaj odmładzające zabiegi pochwy, wykorzystując do tego celu nowatorskie nici ginekologiczne. Plastykę krocza z użyciem nici zaleca się przede wszystkim tym kobietom, które borykają się z wiotczeniem tkanek tej części ciała. Zabieg sprawdza się również wówczas, kiedy na skutek porodu wargi sromowe straciły swój prawidłowy wygląd. Sytuacja taka ma często miejsce w przypadku nacinania krocza. Nici są całkowicie wchłanialne. Dzięki temu nie trzeba ich usuwać. Ich umieszczenie w ciele odbywa się w zasadzie bez żadnych dolegliwości bólowych. Bardziej wrażliwe pacjentki mogą jedynie odczuwać niewielki dyskomfort.

Ginekologia estetyczna sprawia, że kobiety nie muszą wstydzić się swoich okolic intymnych. Mogą one być piękne, jędrne i nawilżone. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiedniego zabiegu. Każda kobieta może osiągnąć intymne piękno!

Artykuł powstał we współpracy z http://www.skinclinic.pl/.