usmiech

Ultradźwięki w medycynie estetycznej

Ultradźwięki to nic innego, jak fale dźwiękowe, których nasze ucho nie jest w stanie usłyszeć. Powszechnie stosowane są dzisiaj w medycynie estetycznej, gdzie dają naprawdę doskonałe rezultaty. Sięga po nie także kosmetologia. Z pomocą ultradźwięków wprawione ręce są w stanie zdziałać cuda. Metoda ta poleca się w przypadku cellulitu, blizn oraz starzenia się skóry.

Ultradźwięki większości z nas kojarzą się przede wszystkim z badaniem USG. To właśnie dzięki nim można obserwować rozwijające się w łonie matki dziecko, czy sprawdzić stan naszych narządów wewnętrznych. Powszechnie wykorzystuje się je także w chirurgii, gdzie sprawdzają się w rozbijaniu kamieni nerkowych. Udało się potwierdzić ich leczniczy wpływ również na skórę. Dzisiaj ultradźwięki jest jednym z uniwersalnych środków stosowanych w medycynie estetycznej.

Ultradźwięki, co to dokładnie jest?

Ultradźwięki to – jak wspomnieliśmy we wstępie – fale dźwiękowe. Mają one jednak ściśle określoną częstotliwość, która przekracza 20 000 Hz. Ludzkie ucho jest w stanie zarejestrować dźwięki o częstotliwości wahającej się od 20 do 20 000 Hz. Oznacza to, że ultradźwięków nie słyszymy. Do ssaków, które słyszą dźwięki o tak wysokiej częstotliwości zalicza się nietoperze, a także walenie. Powszechnie wiadomo, że takie fale dźwiękowe nie są obce uszom delfinów – ssaków, które przez wiele osób uważane są za najinteligentniejsze na Ziemi.

Kiedy można sięgnąć po ultradźwięki?

Zabieg z użyciem ultradźwięków medycyna estetyczna zaleca w przypadku:

 • cellulitu;
 • skóry wiotkiej i pozbawionej sprężystości;
 • konieczności wygładzenia skóry;
 • chęci modelowania sylwetki.

Dzisiaj wiadomo już, że ultradźwięki doskonale sprawdzają się w przypadku zmian trądzikowych, rozszerzonych naczynek, a nawet sińców pod oczami. Zabieg ten wykonać można w renomowanej klinice medycyny estetycznej SkinClinic (http://www.skinclinic.pl/).

Na czym polega działanie ultradźwięków?

Specjaliści medycyny estetycznej podkreślają, że działanie ultradźwięków jest w zasadzie takie samo bez względu na problem, z którym mają się one uporać. Poddanie skóry działaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości sprawia, że przestrzenie międzykomórkowe ulegają poszerzeniu. Dochodzi do poprawy chłonności skóry. To właśnie z tego powodu podczas zabiegu ultradźwiękami bardzo często wykorzystuje się także rozmaite preparaty o określonym działaniu. Z kolei wibracja, która towarzyszy zabiegowi, pełni rolę głębokiego masażu. W efekcie komórki zostają pobudzone do regeneracji. Skóra po zabiegu ma ładny kolor, jest gładka, wygląda po prostu lepiej. Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków:

 • niweluje cellulit;
 • spłyca zmarszczki;
 • likwiduje zmiany trądzikowe;
 • usuwa przebarwienia pod oczami.

Czy jest to zabieg dla każdego?

W przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej wskazać można przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie procedury. Nie inaczej jest w przypadku ultradźwięków. Zabiegu nie wykonuje się u osób:

 • cierpiących na chorobę nowotworową;
 • mających wszczepiony rozrusznik serca;
 • cierpiących na choroby żylne;
 • z czynnym stanem zapalnym skóry – przeprowadzenie zabiegu możliwe jest po wyleczeniu zmian.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że zabieg ten należy do jednych z najbezpieczniejszych w kategorii zabiegów medycyny estetycznej.

Odkrycie ultradźwięków to bez wątpienia ogromne osiągnięcie fizyków. Bez ich pracy niemożliwe byłoby tak skuteczne, szybkie i bezpieczne poprawianie kondycji naszej skóry. Ultradźwięki to bez wątpienia cenna siła, która pomaga rozprawić się nie tylko z cellulitem.

Więcej informacji na http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/ultradzwieki/.