shutterstock_144019288

Szczupła sylwetka i gładka skóra? Poznaj sekrety nowoczesnej medycyny estetycznej

Rozwojowi medycyny estetycznej zawdzięczamy wiele – redukcja blizn i zaawansowanych zmian dermatologicznych, odmłodzenie, leczenie schorzeń ginekologicznych to tylko niektóre z możliwości lekarzy. W najmniejszych niuansach możemy także zatroszczyć się o swoją sylwetkę. Młoda i gładka skóra, wymodelowana figura wolna od nadmiernego tłuszczu to marzenie niejednej kobiety. Dzięki możliwościom nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie osiągnąć wymarzone efekty.

CO WPŁYWA NA STAN NASZEJ SKÓRY?

Nasz skóra to delikatna i wrażliwa tkanka, która często zdradza nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale też daje sygnał o niepokojących procesach zachodzących wewnątrz organizmu. Zmiany trądzikowe, opuchnięcia czy podrażnienia mogą stanowić o problemach z przemianą materii, hormonami czy chorobach o podłożu genetycznym. Oprócz tego nasza skóra to odzwierciedlenie trybu życia, a także naszej diety. Używki, przetworzona żywność i brak aktywności fizycznej mogą pogarszać stan skóry. W połączeniu z niewłaściwą pielęgnacją możemy znacznie pogorszyć jej kondycję, a nawet przyspieszyć procesy starzenia. Skóra całego ciała narażona jest na powstawanie rozstępów i cellulitu. W połączeniu z występującą nadwagą lub otyłością ryzyko pojawienia się mankamentów skóry zwiększa się.

MODELOWANIE SYLWETKI I REDUKCJA CELLULITU

Najlepszym i podstawowym bodźcem modelującym naszą sylwetkę jest przede wszystkim aktywność fizyczna i dieta. Ruch, a zwłaszcza trening cardio idealnie wpływają na wysmuklenie sylwetki. Problemem jest jednak oporna na spalanie, miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa i indywidualne predyspozycje w postaci spowolnionej przemiany materii. W przypadku problemów na ratunek przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna. Dobrym przykładem może być Maximus – zabieg wykorzystujący energię fal radiowych. Działają one na tkankę skóry właściwej, inicjując procesy regeneracyjne. Nowoczesna technologia sprawia więc, że sylwetka poddana zabiegowi nie tylko się wysmukla i modeluje, ale także znacznie poprawia się kondycja skóry. Głównymi zaletami z pewnością są: poprawa sprężystości i napięcia, redukcja cellulitu oraz przebarwień. Zabieg tego typu, dostępny w klinice medycyny estetycznej SkinClinic, to jeden z najnowocześniejszych sposobów na modelowanie i odmładzanie skóry całego ciała.

DZIAŁANIE ANTY-AGING

Zabieg Maximus poprzez swoje wielozadaniowe działanie z pewnością zalicza się do metody odmładzającej. Działanie urządzenia powoduje:

  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • zniwelowanie cellulitu,
  • wymodelowanie ciała,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry,
  • drenaż limfatyczny.

Stymulacja produkcji kolagenu w skórze podczas zabiegu powoduje zregenerowanie i odmłodzenie skóry całego ciała. Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg zaleca się wykonywać w seriach. W połączeniu ze zdrowym stylem życia, rezultaty Maximus mogą utrzymywać się wiele miesięcy. Pierwsze efekty terapii widoczne są zaś po pierwszym zabiegu.

Więcej o zabiegu Maximus znajdziesz na stronie: www.skinclinic.pl