przyjaciel-kobiety

Surgen – poznaj małoinwazyjny zabieg odmładzający twarz

Coraz częściej słyszymy o wykorzystaniu technologii hybrydowej w nowych obszarach nauki i techniki. W tyle za pozostałymi dziedzinami nie pozostaje medycyna estetyczna, której specjaliści również z chęcią wykorzystali energię hybrydową w celu przeprowadzania innowacyjnych zabiegów odmładzających twarz. Technologia to idealnie sprawdza się w małoinwazyjnym zabiegu Surgen, który poprawia stan skóry zapewniając jej odmłodzenie i ogólną poprawę wyglądu. Sprawdź, czym różnią się zabiegi przy pomocy platformy Surgen, wykorzystujące nowoczesną technologię hybrydową od pozostałych z zakresu medycyny estetycznej.

Innowacje w zabiegu Surgen

Pierwsza innowacją wykorzystywaną przy zabiegu jest technika hybrydowa, następnie zaś dwuetapowy proces stymulacji skóry składający się z mikroablacji termicznej i elektrycznej. Dzięki temu zabieg jest małoinwazyjny i wcale nie wymaga rekonwalescencji. Obie innowacje wywołują efekt liftingu bez skalpela, dzięki czemu zabieg ten jest ceniony przez osoby chcące uniknąć inwazyjnej interwencji chirurga. Podwójnie wykonywany zabieg nie został opracowany w ten sposób bez istotnej przyczyny. Dzięki swojej wielowymiarowości jest w stanie działać zarówno na wierzchnią warstwę naskórka, jak i skórę właściwą w obrębie, której dochodzi do poważnych zmian degradujących komórki skórne.

Na czym polega działanie Surgen?

Istotne jest, że zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na przygotowaniu skóry do wprowadzenie w nią mikroigieł. Dzieje się tak za pomocą specjalnej, wymiennej końcówki, różniącej się w zależności od wybranego przez nas fragmentu skóry. To tzw. radiofrekwencja RF, dzięki której igły wtapiają się w skórę i mogą zdecydowanie łatwiej przeniknąć do jej warstwy właściwej. Technika ta oprócz ułatwienia mechanicznej części zabiegu wytwarza również ciepło, które z kolei stymuluje komórki skóry i już na tym etapie pobudza je do samodzielnej pracy działając odmładzająco. W jej wyniku wywoływany jest stan zapalny zmuszające komórki do wzmożonej pracy.

Następnie zaś doprowadzone na odpowiednią głębokość skóry igiełki przekazują do niej impulsy elektryczne. W ten sposób powstaje mikroablacja. Impulsy te wpływają na szybsze leczenie wywołanego uprzednio stanu zapalnego, a także doprowadzają do powstawania specyficznych reakcji chemicznych. Reakcje te powodują uzupełnienie w skórze prawidłowego poziomu kwasu hialuronowego, a także przywrócenie prawidłowego pH.

Po zabiegu można odczuwać delikatne zaczerwienienie skóry, które ustępuje po tygodniu lub dwóch. W tym czasie należy stosować na skórę kosmetyki o działaniu nawilżającym, a także te z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli przyjrzymy się bliżej skórze, na której został zastosowany Surgen będzie można dostrzec delikatne mikronakłucia w miejscu wprowadzanych mikroigiełek. Zanikają one jednak samoczynnie i dla pozostałych osób są praktycznie niewidoczne.

Jakie niedoskonałości skóry leczy Surgen?

Leczeniu skóry przy pomocy Surgen można poddać twarz, szyję i dekolt, a także ręce.

Zabieg przyczynia się do pobudzenia komórek produkujących elastynę i kolagen. Skutecznie uzupełnia braki kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego w głównej mierze za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Po zabiegu skóra jest widocznie bardziej nawilżona, gładsza, bardziej elastyczna i sprężysta. Wiele osób o skórze skłonnej do podrażnień zauważa, że po zabiegu stała się ona bardziej odporna.

Zabieg skutecznie redukuje blizny, powstałe na skutek trądziku i zapaleń skórnych, oparzeń, bądź na skutek operacji.

Aby zaczerpnąć więcej informacji na temat skutecznego zabiegu Surgen w warszawskiej klinice medycyny estetycznej SkinClinic odwiedź stronę: http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/surgen/.