shutterstock_126073802

Skuteczne zabiegi pielęgnacyjne twarzy z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii

Medycyna estetyczna i dermatologia to dziedziny, które oferują wiele różnorodnych zabiegów kosmetycznych lub dermatologicznych wspierających pielęgnację skóry twarzy. Wlicza się do nich głównie odmładzanie i oczyszczanie. Warto korzystać z nich regularnie, ponieważ wykazują skuteczniejsze działanie niż jakikolwiek zabieg przeprowadzany w domowych zaciszu. Ku temu wybieraj sprawdzone miejsca i powierzaj się specjalistom z tej dziedziny. SkinClinic w Warszawie to Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej oferująca profesjonalne podejście i gwarantująca fachowe wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz!

Zabiegi w salonie kosmetycznym a przeprowadzane w domu

Z domowej pielęgnacji skóry twarzy nie należy rezygnować. Stanowi ona doskonałe wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania struktur skóry oraz wszelkich procesów, jakie zachodzą w jej wnętrzu. Dzięki regularnej trosce przy pomocy peelingów czy maseczek, przeznaczonych do domowych czynności pielęgnacyjnych, jesteś w stanie zapewnić twarzy piękny wygląd i zdrową kondycję. Nie zawsze jednak są one wystarczające. Szczególnie w przypadku, gdy borykasz się z silnym trądzikiem lub Twoja cera jest problematyczna, co może wyrażać się przez wrażliwość na nawet bardzo delikatne czynniki zewnętrzne i składniki zawarte w kosmetykach. Wówczas warto skonsultować problem ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni tok leczenia tak by był skuteczny i bezpieczny. W takich właśnie przypadkach sprawdzają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii.

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy w klinice medycyny estetycznej

SkinClinic to warszawska klinika dysponująca zespołem specjalistów z dziedziny troski o skórę twarzy. Profesjonalny sprzęt/urządzenia/preparaty oraz wykwalifikowana kadra lekarzy są gwarancją jakości wykonywanych zabiegów. Wśród nich dostępne są zabiegi odmładzające skórę twarzy, oczyszczające oraz przywracające zdrowie i piękny wygląd.

  • Kawitacja ultradźwiękowa twarzy – Zabieg ten inaczej określany jest peelingiem kawitacyjnym. Jego celem jest dogłębne oczyszczenie skóry, co odbywa się poprzez złuszczenie naskórka. Jak wskazuje nazwa w tym celu wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Kawitacja jest dedykowana osobom, które borykają się problemem hiperpigmentacji lub przebarwieniami wywołanymi innymi przyczynami; pragną wyeliminować trądzik, oczyścić cerę; zatrzymać i/lub opóźnić proces starzenia się skóry – kawitacja spłyca drobne zmarszczki i odmładza skórę. Peeling kawitacyjny dodatkowo ma właściwości ujędrniające, nawilżające, przyśpieszające mikrokrążenie i wspomagające produkcję kolagenu oraz elastyny.
  • Mikrodermabrazja – Zabieg (podobnie jak kawitacja) wykazuje działanie złuszczające martwy naskórek. Dodatkowo wpływa na kompleksową regenerację skóry, usprawnia produkcję kolagenu i odświeża. Pomaga w walce z trądzikiem, a przy regularnym wykonywaniu pomaga pozbyć się blizn potrądzikowych oraz drobnych zmarszczek. Mikrodermabrazja swoje holistyczne działanie zawdzięcza wykorzystaniu siły tarcia i siły podciśnienia oraz profesjonalnej głowicy z mikrodrobinkami diamentu o właściwościach złuszczających.
  • Peelingi lekarskie – Klinika SkinClinic oferuje wykonanie peelingów z wykorzystaniem kwasów – glikolowego, migdałowego, salicylowego i TCA – trójchlorooctowego. Zastosowanie konkretnego z nich jest uwarunkowane problemem z jakim borykasz się Ich działanie jest nastawione na oczyszczenie skóry twarzy, jednak każdy z kwasów inaczej wpływa na skórę – jedne są delikatniejsze, przy czym inne (np. kwas TCA) wykazują działanie silnie złuszczające i wybielające przebarwienia.

Poddawanie się wyżej opisanym zabiegom warto wesprzeć domową troską i pielęgnacją. Takie kompleksowe działanie sprawi, że cera będzie stale utrzymana w zdrowej kondycji. Więcej informacji z zakresu pielęgnacji twarzy oraz zabiegów na twarz znajdziesz na stronie Kliniki SkinClinic w Warszawie.