Fotolia_59648630_Subscription_L

Skuteczne sposoby na eliminację blizn

Mimo, że blizny, stanowią potwierdzenie bezpiecznego zagojenia się rany lub określane są jako koniec zmagań z trądzikiem, to są nieestetycznym i niechcianym dodatkiem. Nie wszyscy ich posiadacze zdają sobie sprawę z tego, że bez względu na ich rodzaj, kształt i rozległość można je wyeliminować. Wystarczy ku temu wybrać sprawdzone i polecone miejsce, które da Ci pewność profesjonalnego wsparcia i indywidualnego podejścia. Takim miejscem bez wątpienia jest Klinika Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie. Zobacz, jakie metody usuwanie blizn proponują specjaliści z zakresu medycyny estetycznej!

Rodzaj blizny i sposób jej eliminacji

Blizny ogólnie można podzielić na blizny zanikowe oraz przerostowe. Do tych pierwszych zaliczają się przede wszystkich pozostałości po farmakologicznym leczeniu rozległego trądziku, a bruzdy mogą przyjmować charakter powierzchowny lub głęboki.  Z kolei blizny przerostowe zwane są inaczej tkanką bliznowatą, która rozrasta się tylko i wyłącznie w obrębie wcześniej uszkodzonej skóry. Narost taki najczęściej jest gruby, lekko zaczerwieniony oraz wystaje nad skórę, która nie była uszkodzona i nie jest pokryta blizną.

Bez względu na tę różnorodność specjaliści ze SkinClinic oferują wiele rozmaitych sposbów na eliminację każdej z blizn. Tuż przed podjęciem konkretnego z nich lekarz odbywa rozmowę z Pacjentem i gromadzi niezbędne informację na temat blizny – ocenia jej rodzaj, stan, źródło. Następnie wybiera odpowiedni sposób jej redukowania:

  • mikronakłuwanie
  • metoda Icoone
  • mikrodermabrazja
  • laseroterapia

Niewielkie blizny – delikatny zabieg

Jeżeli blizny są niewielkie, a te najczęściej lokują się tuż pod powierzchnią skóry, wystarczy delikatny zabieg, który poprzez złuszczenie naskórka sprawi, że struktura i koloryt skóry wyrówna się, a blizny staną się niewidoczne. Do takich blizn zalicza się niewielkie blizny potrądzikowe. W celu ich redukcji wystarczy mikrodermabrazja, mikronakłuwanie lub metody Icoone.

Mikrodermabrazja, to inaczej peeling, który złuszcza martwy naskórek i wyrównuje strukturę powierzchniową skóry. Dodatkowo usprawnia procesy (samo)regeneracyjne, które pozwalają na odnowienie i poprawność funkcjonowania struktur skórnych.

Z kolei metody Icoone poprzez oddziaływanie na tkankę łączną wpływają na skórę kompleksowo – ujędrniają ją, poprawiają koloryt, uelastyczniają, a również redukują oparzenia i blizny.

Mikronakłuwanie również służy eliminacji delikatnych blizn potrądzikowych. Zabieg ten wpływa na wznowienie i skuteczność procesów regeneracyjnych skóry, co następuje po celowym punktowym uszkodzaniu skóry. Takie powierzchowne uszkodzenie skóry tworzy mikrokanaliki, przez które cenne składniki aktywne dostają się do wewnątrz i tam dokonują pożądanych zmian estetycznych.

Laseroterapia na widoczne i rozległe blizny

Metody eliminacji blizn z wykorzystaniem lasera wykorzystywane są wobec dużych blizn zarówno potrądzikowych, jak i przerostowych. Wyżej opisane sposoby (mikrodermabrazja, metody Icoone, mikronakłuwanie) byłyby nieskuteczne. Klinika SkinClinic wykorzystuje również:

  • terapię laserem Fraxel Dual – polega ona na tym, że wiązki lasera dostają się głęboko pod skórę i tam dokonują usunięcia martwych komórek; warszawska klinika oferuje dostęp do lasera erbowego, działającego głęboko oraz tulowego, przeznaczonego na działanie powierzchniowe
  • terapię laserem Harmony XL iPixel – polega na penetracji głębokich warstw skóry wiązkami światła, które sprawiają, że cera staje się odżywiona, a jej koloryt wyrównany