shutterstock_225932704

Skuteczne odchudzanie, czyli dieta, sport i zabiegi wyszczuplające bez użycia skalpela

Proces odchudzania często wiąże się ze zmianą niemal całego trybu życia. Walcząc z otyłością czy nadwagą koniecznością jest wytrwałość, systematyczność i samodyscyplina, a także odpowiedni dobór środków. Właściwa dieta oraz regularna aktywność fizyczna często może być niewystarczająca, zwłaszcza w przypadku opornej na spalanie, miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. W jaki sposób wprowadzić zmiany do codziennego trybu życia, aby schudnąć i jak dobrać zabiegi sprzyjające temu procesowi?

DIETA NA PIĘKNĄ SYLWETKĘ

,,Jesteś tym, co jesz” – jak prawdziwe jest to powiedzenie wiedzą na pewno Ci, którzy na własnej skórze przekonali się o wpływie diety na samopoczucie i zdrowie. Wysoko przetworzona żywność, nadmiar cukru i soli, pełne konserwantów napoje i złe nawyki często prowadzą do nadwagi, a w konsekwencji także do otyłości. Walory estetyczne niewłaściwego trybu życia to nie jedyny negatywny rezultat – zwiększenie ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia czy cukrzycę, problemy z cerą, niemijające zmęczenie – to tylko niektóre ze skutków zdrowotnych złego odżywiania. Najczęstsze problemy sylwetki, wynikające ze złej diety, to nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, boków, ud, pośladków i podatność na powstanie cellulitu. Spalanie miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej to szczególnie ciężkie i czasochłonne zadanie  – prawdą jednak jest, że najbardziej wymierne efekty uzyskuje się właśnie poprzez odpowiednią dietę. Zacznij małymi krokami – radykalna zmiana z dnia na dzień często kończy się porażką.

SPORT TO PODSTAWA

Ruch to recepta nie tylko na urodę, ale także zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie. Powszechnie już wiadomo, że po treningu uwalniane są “hormony szczęścia”, dobra wydolność zapobiega wielu chorobom, a regularnie podtrzymywana siła mięśniowa stabilizuje stawy i kręgosłup. Odpowiednio dobrany trening aerobowy i siłowy, jego intensywność, częstotliwość i technika wykonania są receptą na rzeźbienie i modelowanie sylwetki.

MEDYCYNA ESTETYCZNA W ODCHUDZANIU

Proces odchudzania skutecznie można wspomagać także przez zabiegi kosmetyczne lub usługi medycyny estetycznej. W zależności od inwazyjności procedury możemy wybierać z różnorodnej oferty zabiegów odchudzających – liposukcji, urządzeń opartych na działaniu masażu, lasera, fal radiowych. Wiele z nich to niestety duża inwazyjność i konieczność rekonwalescencji. Rozwój nowoczesnych technik medycyny estetycznej pozwolił opracować techniki, które przy maksymalnej efektywności pozostają bezpieczne i posiadają minimalną ingerencję. Liposunix to jedna z najnowocześniejszych metod, polegająca na rozbiciu komórek tłuszczowych za pomocą fal dźwiękowych, które w konsekwencji są samoistnie wydalane przez organizm.  Działanie urządzenia jest bezpieczne dla sąsiadujących z tłuszczowymi komórkami tkanek. Procedura nie wymaga rekonwalescencji – dzięki temu pacjent może po zabiegu wrócić do wykonywania codziennych czynności. Zabieg, wykonywany w SkinClinic, najlepiej przeprowadzać seriami. Znaczną różnicę zauważyć można także już po pierwszym zabiegu. Połączenie odpowiedniej diety, sportu i procedur zabiegowych stanowi maksymalne zwielokrotnienie efektów i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała.

 

Więcej o zabiegu Liposunix znajdziesz na stronie: www.skinclinic.pl