shutterstock_170015111

Przygotuj się do lata z pomocą specjalistów medycyny estetycznej

Wprawdzie do lata pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto już dzisiaj zadbać o własne ciało. Wypoczywając nad morzem czy jeziorem, z pewnością każda kobieta chciałby pochwalić się idealnie gładkimi nogami pozbawionymi cellulitu czy brzuszkiem, na którym nie będzie charakterystycznej oponki. Właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne są oczywiście podstawą. Warto jednak postawić również na zabiegi medycyny estetycznej, z pomocą których skóra będzie prezentowała się idealnie.

Walka o idealny wygląd ciała nie jest prosta. Podejmując ją, należy wiedzieć, że będzie to ogromny wysiłek, który powinien przebiegać wielotorowo. Tylko wówczas liczyć można na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Zabiegi medycyny estetycznej same w sobie nie zdziałają cudów, mogą jednak istotnie pomóc.

Dieta i ruch przede wszystkim

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz dobrze ustalony plan treningowy to podstawa każdej kobiety, które a w sezonie letnim chce bez niepotrzebnego wstydu założyć kostium kąpielowy lub krótką spódniczkę. Można oczywiście próbować samodzielnie skomponować sobie posiłki oraz ustalić trening. Trudno jednak o uniknięcie błędów. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów oraz żywienia oraz trenera personalnego. Dietetyk ułoży plan żywieniowy dostosowany do potrzeb pacjenta oraz jego oczekiwań. Dokładnie tak samo zrobi trener personalny. Stosowanie się do zaleceń – w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej i odpowiednią pielęgnacją skóry w warunkach domowych – pozwoli latem cieszyć się perfekcyjną sylwetką.

Zabiegi modelujące

Doskonałym zabiegiem, który poprawia wygląd skóry, a jednocześnie jest zupełnie nieinwazyjny, jest masaż bańką chińską. Efekty dostrzec można już po kilku masażach. Zabieg ten skutecznie:

  • usuwa cellulit;
  • poprawia napięcie skóry, ujędrnią ją oraz uelastycznia;
  • pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową;
  • przyspiesza spalanie tłuszczu.

Jednocześnie jest bezbolesny, odpręża, uspokaja i koi zszargane nerwy.

Innym zabiegiem, który latem pozwoli cieszyć się z idealnej skóry jest LipoShock (http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/liposhock/).  To metoda, która sprawdza się w przypadku cellulitu oraz miejscowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zabieg sprawia, że sylwetka zyskuje smukły wygląd, a tłuszcz w wybranych miejscach ciała znika. Usprawnieniu ulega także przepływ limfy. Zabieg bazuje na ultradźwiękach, czyli falach dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Jest całkowicie bezpieczny, ale nie wykonuje się go między innymi u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca. Na podkreślenie zasługuje fakt, że pierwszy efekt można zaobserwować już po jednym zabiegu. Aby jednak był on pełny, należy poddać się mniej więcej pięciu zabiegom.

Depilacja laserowa

Uzupełnieniem diety, ćwiczeń oraz zabiegów medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Dzięki niej nie trzeba będzie już martwić się zbędnym owłosieniem na nogach, pod pachami oraz w okolicach bikini. Idealnie gładkie, ujędrnione ciało będzie można bez żadnych oporów wyeksponować w upalne dni. Warto depilacji poddać się już dzisiaj. Trzeba bowiem pamiętać, że do pełnego efektu potrzebna jest cała seria zabiegów. Laser usuwa tylko te włoski, które znajdują się aktualnie w fazie wzrostu.

Lato nastanie szybciej niż się nam wydaje. Dlatego warto już dzisiaj zacząć dbać o swoje ciało. Zbilansowana dieta, wysiłek fizyczny, odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej – wszystko to sprawi, że sezon letni powitać będzie można z idealnie prezentującym się, wypielęgnowanym ciałem, które żal będzie skrywać pod długimi spodniami czy sukienkami.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.skinclinic.pl/.