blizny

Pożegnaj blizny raz na zawsze! Poznaj laseroterapię Harmony XL iPixel

Po poważniejszych zranieniach czy oparzeniach, ospie, a nawet po trądziku pozostają często niechciane ślady na skórze. Blizny są wyjątkowo nieestetyczne i powodują dyskomfort psychiczny, szczególnie wtedy, gdy znajdują się w widocznym miejscu: na twarzy, szyi lub dekolcie. Któż chciałby mieć takie „pamiątki” na całe życie? Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się tych defektów. Na pomoc przychodzi nowoczesna technologia, czyli zabiegi laserowe Harmony XL iPixel.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Zabieg ma na celu usunięcie blizny, przy jednoczesnym pobudzeniu nieuszkodzonych warstw skóry do regeneracji, i w rezultacie jej odbudowy. Polega na wchłonięciu światła lasera przez naruszone komórki skóry, które zamieniają się wtedy w energię cieplną, powodując remodeling tkanek. Na obszarze, gdzie występuje dana blizna, głowica lasera tworzy odpowiednią liczbę mikrouszkodzeń, które przeplatają się z miejscami, na których skóra jest zdrowa. Pobudza się w ten sposób odbudowę obszaru z defektem. Proces przebiega dosyć intensywnie. Pod wpływem precyzyjnie wysyłanych impulsów lasera, blizna zaczyna upodabniać się do zdrowej skóry.

Impulsy laserowe są ledwie odczuwalne, nie wymagają znieczulenia, więc śmiało można stwierdzić, że cały zabieg jest praktycznie bezbolesny. Nie pozostaje to bez znaczenia, jeśli blizna występuje na twarzy, szyi, czy dekolcie – czyli tam, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Jak zapewniają specjaliści z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic, laserowe usuwanie blizn jest całkowicie bezpieczne, a przy tym szybko przynosi widoczne efekty.

Wskazania

Na laserowe usuwanie blizn może się zdecydować prawie każdy, nawet osoby o cerze wrażliwej. Wystarczy, by znamię było minimalne. Oczywiście rozległe ślady również są likwidowane. Nieważny jest zatem nie tylko rozmiar niedoskonałości, ale także przyczyna ich powstania: laser w jednakowy sposób pozbywa się blizn pozostałych po operacji, powstałych w wyniku trądziku, przez różne schorzenia, oparzenia, czy po przebytych chorobach skóry. Jedynymi warunkami podjęcia leczenia jest brak znacznych podrażnień i otwartych ran na obszarze, który chcemy poddać kuracji oraz brak poważnych chorób. Do każdego pacjenta zawsze podchodzi się indywidualnie i profesjonalnie planuje całościowy przebieg zabiegu, dostosowany ściśle do jego konkretnych potrzeb.

Dlaczego właśnie Harmony XL iPixel

Do tej pory powstało wiele rozmaitych sposobów na zmniejszanie bądź usuwanie blizn, m.in. leczenie farmakologiczne czy masaż manualny i wodny. Udowodniono jednak, że laseroterapia laserami Harmony XL iPixel radzi sobie z nich wszystkich najskuteczniej i przynosi pożądane efekty. Nie jest to bowiem metoda, która albo zadziała, albo nie – jak większość, obecnie dostępnych na rynku, ale jeden z najnowocześniejszych sposobów walki ze szpecącymi urodę bliznami. Ma znaczącą przewagę nad resztą, ponieważ zapewnia realne efekty i zdecydowanie rozwiązuje ten uciążliwy problem.

Od teraz nie trzeba się już martwić żadnymi bliznami, ponieważ powstał na nie niezawodny sposób. Piękna twarz, szyja i dekolt stają się w końcu marzeniami do zrealizowania, nawet gdy wcześniej nasze ciało pokrywały paskudne blizny, które odbierały nam dobre samopoczucie.