kobieta3

Pozbądź się “pajączków” z Harmony XL

Teleangiektazja to objaw, który polega na występowaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych pod skórą. Pajączki naczyniowe są wyraźnie widoczne i tworzą nieestetyczną mozaikę na naszej skórze. W zależności od pochodzenia mogę przybierać różne formy. Jeśli rozszerzone naczynie jest pochodzenia tętniczego to efektem będą czerwone pajączki. W przypadku pochodzenia żylnego przybierają one barwę sinoniebieską. Najbardziej skuteczną metodą na pozbycie się tego problemu, jaką polecają specjaliści jest terapia laserem Harmony XL – ND YAG 1064 NM.

Przyczyny powstawania teleangiektazji

Kruchość naczynek krwionośnych wynika ze zwiększonej ich przepuszczalności. Naczynia nie wytrzymują presji ciśnienia krwi i rozszerzają się pozostawiając tzw. pajączki. Cera naczynkowa jest niezwykle delikatną odmianą skóry i wymaga ogromnego wysiłku podczas codziennej pielęgnacji, która niestety nie zawsze przynosi pożądane efekty. Pod wpływem różnych bodźców zewnętrznych dochodzi do gwałtownego rozszerzania się i kurczenia naczynka co skutkuje pojawieniem się rumienia, a także skłonności do trądziku różowatego. Wśród szkodliwych bodźców zewnętrznych mających ogromny wpływ na powstawanie teleangiektazji należy wymienić:

  • Duże wahania temperatur, na które jesteśmy narażeni zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy wychodzimy z ciepłego domu wprost na mróz.
  • Twarda i chlorowana woda nie sprzyja właściwej pielęgnacji cery naczynkowej i może być przyczyną powstawania pajączków.
  • Stosowanie niewłaściwych kosmetyków, zwłaszcza tych, które zawierają w sobie alkohol oraz kwasy owocowe.
  • Niekorzystne dla tego typu skóry są również zimny wiatr i ostre słońce.
  • Nie zaleca się długich i gorących kąpieli ani intensywnego wysiłku fizycznego.
  • Niektóre pokarmy i napoje takie jak np. papryka, ostre przyprawy czy alkohol, a także kawa i herbata, niekorzystnie wpływają na stan cery naczynkowej.
  • Stosowanie niektórych leków i maści może powodować pojawianie się pajączków. Do tych leków zalicza się również antykoncepcję hormonalną.

Harmony XL ND:YAG 1064 NM – laserowe usuwanie naczynek

Zbieg został stworzony z myślą o osobach, które borykają się z problemem teleangiektazji. Harmony XL skutecznie usuwa nieestetyczne zmiany powstałe na skutek różnych przyczyn wewnętrznych i zewnętrznych. Technologia lasera usuwa pajączki w sposób delikatny, bezpieczny i niezwykle skuteczny. Metoda leczenia laserem została opatentowana w oparciu o trzy technologie – światła, lasera i ultradźwięków. Światło lasera zamyka rozszerzone naczynia krwionośne. Pod wpływem ciepła aktywuje się naturalny mechanizm niszczenia ścian naczyń włosowatych oraz ścieśnienie i oderwanie ich od sieci od wewnątrz. Naturalne procesy metaboliczne zachodzące w organizmie pozwalają na usunięcie zniszczonych fragmentów z ciała. Cały proces skutkuje zamknięciem naczyń krwionośnych i poprawą wyglądu skóry.

Co warto wiedzieć o zabiegu Harmony XL ND:YAG 1064 NM?

Każdy zabieg przeprowadzony w klinice SkinClinic w Warszawie jest poprzedzony indywidualną konsultacją ze specjalistą, który ocenia potrzeby pacjenta i ustala przebieg terapii. Zabieg nie jest procedurą bolesną, a jedynie mogą mu towarzyszyć uczucia delikatnego kłucia oraz ciepła w obszarze poddanym terapii. Głowica, którą wykonuje się zabieg jest wyposarzona w końcówkę chłodzącą. Na życzenie pacjenta zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, co zniweluje jego bolesność do zera. Laseroterapia nie powoduje skutków ubocznych ani powikłań. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zsinienie, rumień czy obrzęk, które jednak ustępują po krótkim czasie. Zabieg Harmony XL jest nie tylko bezpieczną, lecz także niezwykle skuteczną metodą walki z pajączkami.