shutterstock_119680303

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Wiele kobiet, które mają małe i wąskie usta ma kompleksy związane z takim, a nie innym ich prezentowaniem się. Współczesny kanon pięknych ust, nakierowany na ich objętość i wyrazistość tylko potęguje niską samoocenę. Mimo, że istnieje możliwość poddania się operacji powiększającej usta, to większość pań stroni od tej opcji z obawą inwazyjności na zdrowie. Na szczęście doskonałym i skutecznym sposobem na bezpieczne powiększenie ust bez użycia skalpela jest ich wypełnienie kwasem hialuronowym. Zabieg modelowania ust tą substancją możesz wykonać w warszawskiej Klinice SkinClinic. Zobacz, na czym dokładnie polega i jak przebiega ten zabieg!

Kwas hialuronowy, jako naturalny wypełniacz

Kwas hialuronowy nazywany jest naturalnym wypełniaczem, ponieważ znajduje się w organizmie każdego człowieka. Dokładniej mieści się w skórze właściwej i odpowiada za wiązanie wody. Dodatkowo wpływa na zdrową kondycję skóry, sprawia, że jest gładka i miękka. Niestety wraz z upływem czasu, szczególnie w zaawansowanym procesie starzenia się skóry, jego ilość maleje. To właśnie z tej przyczyny najbardziej rozpoznawalnym przeznaczeniem kwasu hialuronowego jest eliminacjia zmarszczek. Równie dobrze sprawdza się on także w wypełnianiu i modelowaniu ust. Dzięki tak naturalnemu pochodzeniu jego wykorzystywanie w zabiegach jest bezpieczne, nie wywołuje reakcji uczuleniowych oraz nie wymaga wykonywania testów alergicznych tuż przed zabiegiem.

Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Przeciwwskazania odnośnie zabiegu z zastosowaniem kwasu nie dotyczą istoty substancji i jej ewentualnego niepożądanego wpływu, ponieważ takiego ona nie wykazuje. Jest to bowiem substancja, która naturalnie znajduje się w ludzkim organizmie i nie wpływa na uczulenie czy skutki uboczne po jej zastosowaniu. Nie zaleca się zabiegu powiększania ust ze względu na niemożność ostrzyknięcia ust i ich okolic. Nie pozwalają na to – ciąża i okres laktacji, blizny w obrębie warg, miesiączka i opryszczka.

Zabieg poleca się osobom, które od urodzenia borykają się z problemem małych i wąskich ust. Dodatkowo zabieg doskonale przywraca wargom koloryt i eliminuje zmarszczki powstałe na skutek starzenia się organizmu. Kwas hialuronowy przywraca sprężystość i objętość, jednocześnie pozostawiając naturalny i estetycznie wyglądający efekt. Usta po zabiegu są nawilżone i odświeżone, a efekt pozabiegowy utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Etapy zabiegu powiększania i modelowania ust

  1. Najważniejsza jest konsultacja z lekarzem specjalistą, a do tego niezbędne jest wybranie dobrej i sprawdzonej kliniki. Jakość rozmowy, która wykaże następstwa do działania idzie w parze z profesjonalizmem takiego miejsca. Specjalistyczną opiekę zapewnia Klinika Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie. Wywiad z lekarzem specjalistą pozwoli ocenić możliwość lub jej brak do powiększenia ust kwasem hialuronowym oraz pomoże indywidualnie i holistycznie zaopiekować się Pacjentką na czas trwania zabiegu, ale także tuż po nim – w postaci rad i wskazówek do dalszej pielęgnacji ust.
  2. Sam zabieg rozpoczyna się od przyjęcia znieczulenia miejscowego. Dzięki niemu zabieg jest bezbolesny i nie wpływa na dyskomfort Pacjenta podczas jego przeprowadzania.
  3. Zabieg trwa do około 30 minut, a podczas niego Pacjent może odczuwać tzw. efekt rozpierania skóry i/lub powierzchni warg, co wynika z wstrzykiwania kwasu hialuronowego.
  4. Natychmiastowym następstwem zabiegu jest niewielka opuchlizna i mogące się pojawić zaczerwienienie, które jest naturalnym wynikiem zetknięcia igły z powierzchnią skóry i/lub ust. Opuchlizna ta utrzymuje się do około 5 dni.
  5. Po upływie 5 dni, opuchlizna i zaczerwienienie znikają, usta zyskują planowany wygląd – kształt i koloryt. Jedynym zastrzeżeniem tuż po zabiegu jest unikanie ekspozycji na słońce.

Więcej informacji o zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym znajdziesz na stronie Kliniki SkinClinic w Warszawie.