5-zabiegow-na-cialo

Plastyka warg sromowych, czyli jak rozwiązać problemy natury intymnej

Zabiegi ginekologiczne to dla wielu kobiet temat wrażliwy i wstydliwy. Komfort intymny jest jednak bardzo ważną kwestią w funkcjonowaniu kobiety, bowiem zwykle defekty estetyczne wiążą się z różnymi infekcjami i podrażnieniami. Źródłem problemów jest często nieprawidłowy wygląd warg sromowych. Wówczas receptą jest ich plastyka. O szczegóły dotyczące tego działu ginekologii estetycznej zapytaliśmy specjalistów z kliniki SkinClinic w Warszawie.

Wszystko o labioplastyce

Plastyka warg sromowych, zwana profesjonalnie labioplastyką, to szeroki zakres działań mający na celu nadanie im właściwej wielkości i kształtu. Zajmuje się korektą estetyczną i funkcjonalną warg sromowych, a więc polega na zmniejszeniu lub powiększeniu wargi, jej rewitalizacji (czyli odnowieniu warg sromowych, na których również widać negatywne rezultaty upływu czasu) oraz zredukowaniu dyskomfortu pojawiającego się podczas stosunku.

Zabiegowi labioplastyki może się poddać kobieta w każdym wieku. Według lekarzy ze SkinClinic powodem do wykonania plastyki warg sromowych mogą być częste infekcje intymne lub uczucie świądu czy bólu podczas stosunku. Zabieg polecany jest też kobietom z przerostem jednej z warg oraz cierpiącym na nadmierną suchość okolic intymnych. Paniom w okresie menopauzy labioplastyka pomoże wrócić do dawnego kształtu i objętości warg sromowych, co również pozytywnie wpłynie na zdrowie i komfort w codziennym życiu.

Kwas hialuronowy

Okolice intymne kobiety cechuje ogromna wrażliwość i delikatność, więc każdy zabieg labioplastyki musi być szczególnie subtelny. Łatwo bowiem o infekcję lub zranienie. Dlatego też najczęściej stosowaną metodą w plastyce warg sromowych jest kwas hialuronowy. To naturalna substancja, która występuje w organizmie człowieka, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezpieczny. Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się przy powiększeniu lub rewitalizacji warg sromowych, gdyż pobudza tkanki i wypełnia braki. Z powodzeniem stosują go nie tylko ginekolodzy estetyczni, ale także specjaliści z zakresu powiększania ust.

Plastyka warg sromowych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wprowadzeniu w te okolice preparatu o nazwie Desirial. Jest on w całości przyswajany przez organizm. Desiral pomaga poprawić kształt i objętość warg sromowych, ujędrnić je, a także nawilżyć okolice intymne. To wszystko sprawia, że organizm kobiety jest mniej podatny na zainfekowanie, znika uczucie bólu i świądu, a życie intymne staje się przyjemniejsze. Więcej o działaniu Desiralu dowiesz się ze strony: http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/rewitalizacja-warg-sromowych/.

Laseroterapia – na czym polega

Inną metodą wykorzystywaną przez specjalistów z dziedziny labioplastyki jest laseroterapia z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch. Stosuje się go, aby poprawić wygląd warg sromowych mniejszych, a tym samym pozbyć się problemu częstych infekcji i podrażnień oraz poprawić poziom komfortu podczas stosunków. Jak podkreślają specjaliści SkinClinic, laser MonaLisa Touch doskonale sprawdza się również przy zabiegach waginoterapii, ponieważ doskonale obkurcza i odświeża wygląd oraz kształt pochwy. Jest to znakomite rozwiązanie dla kobiet, które z powodów naturalnych nie mogą w pełni cieszyć się ze swojego życia intymnego.

Zabieg laseroterapii polega na wykorzystaniu urządzenia emitującego specjalny rodzaj lasera, który w zupełnie bezpieczny i delikatny sposób oddziałuje na kobiece sfery intymne. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i łagodny, natomiast jego rezultaty są długotrwałe i widoczne niemal natychmiast. Szczegóły dotyczące lasera MonaLisa Touch poznasz tutaj: http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/plastyka-warg-sromowych/.