shutterstock_123632212

Peeling lekarski zamiast domowego – czy warto?

Peeling twarzy to wymagana czynność pielęgnacyjna, która stanowi i wpływa na kondycję cery. Różnorodność kosmetycznego zabiegu umożliwia jego wykonywanie względem każdego typu cery – problematycznej i normalnej. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu typu peelingu do potrzeb skóry, jesteś w stanie otoczyć cerę profesjonalną troską. Jaki jednak typ peelingu wybrać – lekarski czy domowy? Sprawdź zastosowania każdego z nich i podejmij odpowiednią decyzję!

Oblicze peelingu twarzy

Peeling twarzy cechuje się mnogością określeń. Inaczej nazywany jest – abrazją, ablacją lub eksfoliacją. W rzeczywistości każdy z tych terminów dotyczy jednego zabiegu pielęgnacyjnego, a mianowicie złuszczania naskórka, którego dokonuje się i w kosmetologii, i w dermatologii. Peeling można podzielić ze względu na wykorzystywaną metodą złuszczającą (mechaniczny, chemiczny, fizyczny) oraz odnosząc się do głębokości w obrębie której działa (powierzchowny, głęboki). Każdy z nich mimo odmienności zasad, na których bazuje służy pielęgnacji cery, a dokładnie:

  • jej kompleksowej odnowie
  • odmłodzeniu
  • poprawieniu kondycji skóry
  • wyrównaniu drobnych zmarszczek
  • rozjaśnieniu przebarwień
  • redukowaniu trądziku i blizn potrądzikowych

Peeling domowy

Peeling twarzy przeprowadzany w zaciszu domowym to podstawowa czynność, która zapewnia prawidłowość funkcjonowania i wygląd skóry twarzy. Zaleca się wykonywanie go około 2-3 razy w tygodniu przy pomocy specjalnych środków kosmetycznych. Regularność taka jest gwarantem miękkości skóry, gładkości i usprawnienia procesów, jakie zachodzą w jej strukturach. Nie zawsze jednak sprawdza się on u osób z poważnym trądzikiem lub innymi problemami skóry. Często wynika to ze źle dobranych produktów lub rangi problemu ze skórą. Wówczas należy zmienić dotychczas stosowane peelingi i/lub udać się do dermatologa, który pomoże w walce z problemem.

Kiedy postawić na peeling lekarski?

Niedogodnościami, których zwykły domowy peeling nie zwalczy są – trądzik, blizny i bruzdy potrądzikowe, nagminnie łuszczący się naskórek. Warto wybrać dermatologiczną abrazję, gdy chcesz dogłębnie oczyścić skórę twarzy oraz wyrównać koloryt skóry poprzez wybielenie przebarwień. Nigdy jednak na własną rękę nie wybieraj rodzaju peelingu lekarskiego, ponieważ możesz wyrządzić sobie więcej szkód niż pożytku. Pamiętaj, aby zawsze udać się na konsultację do dermatologa, przedstawić mu swój problem oraz oczekiwania i dopiero wtedy zdecydować się na konkretny rodzaj zabiegu złuszczającego. Warto również wybierać sprawdzone gabinety, które oferują wykonanie peelingu. Jednym z takich miejsc jest Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej SkinClinic w Warszawie.

Rodzaje peelingów lekarskich i efekty, jakich możesz się po nich spodziewać

Klinika SkinClinic oferuje bogatą ofertę peelingów twarzy, wykonywanych przez dermatologów specjalistów z tej właśnie dziedziny. Wśród nich znajdziesz – peelingi lekarskie z wykorzystaniem kwasu glikolowego, salicylowego i migdałowego, a także peeling TCA z zastosowaniem kwasu trójchlorooctowego.

W zależności od wyboru konkretnego typu peelingu możesz spodziewać się odmiennych efektów. Abrazja z wykorzystaniem ,,delikatniej działających kwasów’’ oczyszcza i złuszcza naskórek, pomaga w walce z trądzikiem i poprawia kondycję skóry. Z kolei peeling kwasem TCA redukuje zmarszczki, blizny potrądzikowe, a  także minimalizuje widoczne przebarwienia.

Więcej informacji na temat peelingów lekarskich, ale i innych zabiegów z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej znajdziesz na stronie warszawskiej kliniki SkinClinic w Stawkach.