przyjaciel-kobiety

Peeling kawitacyjny, jako zabieg pielęgnacyjny twarzy. Na czym polega kosmetyczna kawitacja ultradźwiękowa i jakie niesie korzyści?

Domowa pielęgnacja twarzy jest potrzebna i nie należy z niej rezygnować. Pomaga w odżywieniu skóry i jej regeneracji. Niestety nawet profesjonalne zastosowane kosmetyki  i najstaranniej wykonywane pielęgnacyjne czynności nie mają tak dobroczynnego wpływu, jak zabiegi wykonywane z klinikach lub salonach SPA. Zalicza się do nich m.in. kawitację ultradźwiękową. Zobacz na czym ona polega!

Kawitacja – nie taki zwykły peeling

Peelingi twarzy wykonywane w domowym zaciszu znacznie różnią się od tych, którym poddasz się w klinice lub salonie SPA. Mimo, że mają taki sam cel i przeznaczenie, to różnica jaka je dzieli jest zasadnicza. Otóż peelingi lekarskie są zdecydowanie bardziej skuteczne, dają większe i bardziej długotrwałe efekty oraz są polecane w walce z poważnymi defektami skórnymi, których zwykły domowy peeling nie usunie. Wynika to z rodzaju stosowanych produktów/kosmetyków do tych zabiegów. Otóż nawet profesjonalne z najwyższych półek peelingi nie wykazują tak silnego (ale bezpiecznego) działania oczyszczającego i złuszczającego naskórek. Dodatkowo nie są w stanie rozjaśnić przebarwień, wyeliminować blizn oraz wygładzić zmarszczek. Takie intensywne zastosowanie wykazują tylko peelingi wykonywane w klinikach. Bazują one na kwasach (peelingi chemiczne) lub falach ultradźwiękowych, tak jak właśnie kawitacja kosmetyczna.

Co to jest kawitacja i na czym dokładnie polega?

Kawitacja to zabieg, którego nie można wykonać w domu, ale wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub klinice, np. w SkinClinic w Warszawie. Dzieje się tak dlatego, że nie jest to zwykły peeling. Nie wykorzystuje on bowiem preparatów złuszczających, ale bazuje na falach ultradźwiękowych. Tutaj właśnie tkwi sedno peelingu kawitacyjnego. Oczyszcza on bardzo dogłębnie skórę poprzez wniknięcie w jej głąb fal ultradźwiękowych. Rezultatów, jakie daje kawitacja nie da się porównać z innymi peelingami, ponieważ to ultradźwiękowe fale wykazują takie właśnie dobroczynne działanie, a przy tym są bezpieczne i nie wykazują negatywnego wpływu na skórę twarzy.

Peeling kawitacyjny krok po kroku

  • dokładny demakijaż twarzy, eliminacja z jej powierzchni makijażu i zanieczyszczeń
  • zwilżenie skóry, która ma być poddana ultradźwiękom, aby kawitacja zaszła prawidłowo i bezpiecznie, zastrzega się nie oddziaływania fal na suchą skórę, co może skutkowa podrażnieniem w postaci poparzenia
  • ultradźwięki kierowane na skórę sprawiają, że oczyszcza się ona, a martwe komórki naskórka są usuwane
  • na sam koniec peelingu, na cerę należy zaaplikować specjalny preparat, który nawilży skórę, odżywi i stanie się wykończeniem oraz ostatnim muśnięciem kawitacji

Kto może skorzystać z peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny jest niezwykle profesjonalnym zabiegiem, który nie jest niebezpieczny, ale za to wykazuje wiele różnorodnych zalet i korzyści. Dzięki temu może być wykonany u większości Pacjentów, jednak dla zachowania wszelkiej ostrożności tuż przed zabiegiem wykonuje się dokładny indywidualny wywiad, który pomaga ocenić czy rzeczywiście kawitacja jest wskazana. Peeling kawitacyjny to doskonały sposób na kompleksową ochronę skóry tuż po zakończeniu leczenia trądziku, ale i nie tylko. Pomaga on wygładzić skórę, odżywić ją i zregenerować. Eliminuje przebarwienia i płytkie zmarszczki oraz blizny. Redukuje zaskórniki – oczyszcza i złuszcza martwy naskórek. Dodatkowo nawilża cerę, usprawnia produkcję i samoregenerację kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie.