Fotolia_59648630_Subscription_L

Peeling kawitacyjny – idealne oczyszczenie skóry

Bardzo skutecznym sposobem na poprawienie wyglądu skóry są zabiegi, które proponuje medycyna estetyczna. Jednym z tych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Doskonale oczyszcza on skórę, sprawia, że jest ona ładniejsza i pełna blasku. Na peeling kawitacyjny warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, kiedy kobietę czeka wielkie wyjście.

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest wykonywany z użyciem ultradźwięków. Metoda pozwala skutecznie oczyścić nie tylko twarz, ale także ciało. Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale też bezbolesny, do tego wykonuje się go, nie dotykając twarzy. W trakcie wykonywania zabiegu w głąb skóry wprowadzane są aktywne preparaty, które wzmacniają jego efekt. To bardzo bezpieczna metoda na usunięcie martwych komórek i zanieczyszczeń.

Dla kogo zabieg jest przeznaczony?

Peeling kawitacyjny, który wykonuje między innymi klinika SkinClinic (http://skinclinic.pl), można wykonać u kobiet z każdym rodzajem cery. To zabieg na twarz, któremu mogą się poddać nawet panie z wrażliwą, delikatną i skłonną do podrażnień skóry oraz właścicielki cery naczynkowej. Peeling ultradźwiękowy można polecić także osobom, które mają przetłuszczającą się skórę oraz cerę trądzikową. Można go wykonać nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie i na plecach.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Specjaliści medycyny estetycznej odradzają wykonywanie peelingu ultradźwiękowego u kobiet w ciąży. Zabieg nie jest przeprowadzany u osób z chorobami nowotworowymi oraz u  chorych na gruźlicę. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są także zaburzenia krzepliwości krwi, osteoporoza i niewydolność krążenia. Zabieg nie zostanie wykonany również u osób, które mają wszczepiony rozrusznik serca i osób, które noszących aparat ortodontyczny.

Przebieg zabiegu

Kobieta, która zgłasza się na zabieg, musi wykonać staranny demakijaż. Po usunięciu makijażu ciało jest delikatnie zwilżane przy pomocy wacika. Do wykonania zabiegu używa się aparatu, którego zakończeniem jest szpatułka. W trakcie zabiegu szpatułkę przesuwa się po ciele pacjentki. Zabieg jest bezbolesny, dlatego nie wymaga zastosowania kremów lub maści, które miejscowo znieczulają. Pacjentki nie skarżą się na żadne przykre doznania w trakcie zabiegu. Można go polecić osobom, które z różnych przyczyn, w tym także w obawie przed bólem, nie decydują się na zabiegi inwazyjne.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty peelingu kawitacyjnego są zaskakujące. Skóra jest nie tylko bardzo głęboko oczyszczona, ale także gładka. W efekcie zabiegu znikają zaczerwienienia i podrażnienia. Dodatkowym efektem peelingu kawitacyjnego jest ujędrnienie i nawilżenie skóry. Dzięki niemu udaje się zniwelować opuchnięcia i zasinienia w okolicach oczu. Zabieg pobudza produkcję odmładzających skórę substancji: elastyny i kolagenu. Rozjaśnia przebarwienia, sprawia, że blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne.

W zależności od stanu skóry możemy poddać się jednemu zabiegowi lub serii zabiegów. W tym drugim przypadku zabiegi wykonuje się przez półtora miesiąca zachowując siedem dni przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Aby efekty peelingu kawitacyjnego utrzymały się dłużej, zaleca się jego wykonywania raz na miesiąc.

Peeling kawitacyjny to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Przynosi niezwykle zadowalające efekty. Skóra po zabiegu staje się pełna blasku, gładka i pozbawiona zanieczyszczeń. Zabieg jest bezbolesny, dla wielu pań jest to jedna z wielu kluczowych jego zalet. Sprawia, że nie trzeba się go obawiać. Nie ma tu także strachu przed ewentualnymi skutkami ubocznymi.