masaze-antycelulitowe-wyszczuplajace

Operacje plastyczne warg sromowych – jakie efekty można osiągnąć?

Operacje plastyczne wykonywane w okolicach intymnych to w Polsce wciąż ewenement i niekiedy temat tabu. Według statystyk wzrost klientów w gabinetach ginekologii estetycznej wyniósł ostatnio około 50%. Z zabiegów tego typu korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Coraz więcej z nas chce poddać się nie tylko tradycyjnym zabiegom chirurgii estetycznej, ale również tym związanym z wyglądem stref erogennych. Większość pacjentek zgłasza się po pomoc po przebytej ciąży i porodzie, podczas których ich okolice intymne uległy zmianie. Panowie w głównej mierze zgłaszają się do gabinetów ginekologii estetycznej, jeśli są niezadowoleni z rozmiarów swojego penisa.

 

  • Labioplastyka

Labioplastyka to zupełnie bezpieczny zabieg ginekologiczny, polegający na dokonaniu korekcji w obrębie warg sromowych mniejszych i większych. Oprócz powiększenia bądź zmniejszenia warg sromowych mniejszych lub większych można również profilować ich kształt, aby spełniał oczekiwania pacjentki. Dzięki temu, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjentka może wyjść do domu już nawet w przeciągu doby po wykonaniu zabiegu. Aby wargi sromowe odzyskały swoją całkowitą sprawność wskazane jest, aby przez około 6 tygodni powstrzymać się następnie od współżycia. „Pacjentki skarżące się na powracające infekcje pochwy, trudności w utrzymaniu higieny w okolicach intymnych, a także trudności we współżyciu, zgodnie stwierdzają, że wszystkie te problemy ustąpiły po skorzystaniu z zabiegu labioplastyki” – przyznają specjaliści ginekolodzy pracujący w warszawskiej klinice urody SkinClinic. Czas zabiegu wynosi jedynie od 15 do 20 minut.

 

  • Laserowe obkurczanie pochwy

Zabieg ten szczególnie polecany jest kobietom, których pochwa straciła elastyczność w wyniku porodu, postępującej menopauzy bądź dla tych, które borykają się z nietrzymaniem moczu. Laser działa na pobudzenie ścianek pochwy i ich regenerację, dzięki której ściany zacieśniają się i powodują zwężenie wejścia pochwy, a także jej objętości od środka. Szeroka pochwa utrudnia również współżycie, przez co staje się ono mało zadowalające, dlatego jest to zabieg wykonywany również w celu poprawy życia seksualnego.

  • Wypełnianie warg sromowych

Podstawowym wskazaniem do zabiegu są nawracające infekcje sromu, a także dyskomfort odczuwany z powodu zbyt małych warg sromowych, które niedostatecznie zabezpieczają wejście do pochwy. Wypełnianie warg sromowych poprawia również ich nawilżenie, dlatego może być skutecznym środkiem terapeutycznym dla kobiet uskarżających się na uciążliwą suchość pochwy. Tego typu zabieg w głównej mierze oparty jest na ostrzykiwaniu leczonej okolicy przy pomocy specjalnego preparatu, wytwarzanego zazwyczaj na bazie nawilżającego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy, jako substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, w żaden sposób nie wywołuje alergii bądź innych komplikacji. Zaletą kwasu hialuronowego jest jego niemal natychmiastowa skuteczność. Należy się jednak przygotować, że jego pełne działanie nastąpi w przeciągu tygodnia po operacji.

Charakterystyka zabiegów ginekologii estetycznej

Z zabiegami tego rodzaju związany jest korzystny, bo bardzo krótki okres rekonwalescencji. Większość z przedstawionych metod opiera się na działaniu lasera, dzięki któremu wymienione zabiegi są również mało inwazyjne i ułatwiają chirurgowi precyzyjną pracę.  Klientki opuszczają zazwyczaj gabinet ginekologii estetycznej po dobie od wykonania prawidłowo przeprowadzonego zabiegu.

Więcej informacji na temat różnego rodzaju zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej obejmujących cechy i ceny zabiegów można znaleźć pod adresem: http://www.skinclinic.pl/.