odsysanie

Odsysanie tłuszczu coraz częstszą metodą wsparcia procesu odchudzania

Liposukcja to zabieg, polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej, która nadmiernie zgromadziła się w takich częściach ciała jak: brzuch, biodra, uda, podudzia czy pośladki.
Obecnie jest to coraz popularniejsza metoda pozbycia się zbędnych kilogramów, ale należy pamiętać, że nie zastępuje ona procesu odchudzania, choć z pewnością go wspiera.

Utrata zbędnych kilogramów bez użycia skalpela!

Aktualnie, dostępne są różne metody odsysania tłuszczu. Spośród nich, na wyróżnienie zasługuje – LipoShock – zabieg, posiłkujący się użyciem fal zarówno dźwiękowych, jak i tych ultradźwiękowych. Wskutek wzrostu ciśnienia fal dochodzi do rozerwania zwłóknionej tkanki podskórnej, a co za tym idzie – rozbicia tkanki tłuszczowej i finalnie – wydalenia rozbitego tłuszczu z organizmu. Dzięki zastosowaniu powyższej metody następuje widoczna redukcja cellulitu, uelastycznienie skóry, zregenerowanie i ostateczne pozostawienie jej w bardzo dobrej kondycji. Innym zabiegiem, modelującym sylwetkę, jest liposukcja brzucha – Body Jet. Polega ona na użyciu strumienia wodnego – a dokładnie wprowadzenia pod skórę roztworu wodnego, który ma na celu wypłukanie z określonych miejsc tkanki tłuszczowej. Ostatecznie dochodzi do kontrolowanego usunięcia tłuszczu, wymodelowania sylwetki oraz zachowania właściwych proporcji ciała. Godny uwagi jest także zabieg Liposunix, redukujący tkankę tłuszczową w miejscach wyjątkowo kłopotliwych – kiedy zawodzą nawet najbardziej restrykcyjna dieta i ćwiczenia. Zabieg ten polega na wykorzystaniu fal dźwiękowych, docierających do tkanek tłuszczowych, po czym rozbiciu ich i ostatecznym wydaleniu z organizmu.

Odsysanie tłuszczu a bezpieczeństwo zabiegu

Znacznie więcej kobiet zdecydowałoby się zapewne na zabieg, gdyby nie pewne obawy, które się przed nimi jawią. Z jednej strony, wiele pań kusi szybkie, efektywne i, niewymagające nadmiernego wysiłku pozbycie się zbędnych kilogramów i wyszczupleniu sylwetki, z drugiej natomiast rodzą się przed nimi pewne obawy – czy zabieg na pewno jest w pełni bezpieczny, czy jest bolesny i z jak dużymi kosztami należy się liczyć.
Według zapewnień specjalistów ze SkinClinic w Warszawie – zabieg odsysania tłuszczu jest najmniej inwazyjnym i jednocześnie w pełni bezpiecznym, który pozwala w krótkim czasie zredukować zbędne kilogramy, odpowiednio ukształtować sylwetkę oraz nadać jej właściwych kształtów, zachowując tym samym należyte proporcje.

Zalety liposukcji

Poddanie się zabiegowi odsysania tłuszczu to nie tylko natychmiastowa utrata niepotrzebnych kilogramów. Zabieg ten owocuje również innymi korzyściami. Niezmiernie istotną, dla niejednej pani, okaże się z pewnością, niemal natychmiastowo zauważalny efekt przeprowadzonego zabiegu, który, dodatkowo, utrzymuje się na długi czas. Ponadto, liposukcja jest “kołem ratunkowym”, kiedy zawiodły inne, przetestowane wcześniej sposoby.

Czy z każdej partii ciała można odessać tłuszcz?

Zabiegowi można poddać każdy wybrany przez nas fragment ciała. Obszarowi zabiegu podlegać mogą nie tylko typowe miejsca, takie jak: brzuch, uda czy pośladki, lecz także ramiona, plecy, a nawet klatka piersiowa czy szyja i podbródek.

Czy każdy może poddać się zabiegowi liposukcji?

Liposukcji może poddać się każda zdrowa osoba, borykająca się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej i pragnąca się jej pozbyć. Należy jednak zaznaczyć, że istnieje grupa pacjentów, dla której zabieg odsysania tłuszczu jest zdecydowanie niewskazany. Liposukcji nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w czasie miesiączki oraz osoby, borykające się z takimi chorobami jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, stany zapalne, a także choroby nowotworowe.