Nowoczesna medycyna estetyczna najlepszym przyjacielem kobiety

Jakie są główne symbole kobiecości? Oczywiście, najczęściej podawanymi skojarzeniami są czerwona szminka oraz buty na wysokim obcasie. Jednak o kobiecym wyglądzie decyduje wiele więcej – i wcale nie trzeba się specjalnie ubierać czy malować, aby go uzyskać! Wizytówką atrakcyjnej kobiety są jej zadbane dłonie oraz wypielęgnowana cera. Poniżej kilka sposobów na to, jak je osiągnąć.

Promienna, świeża cera i szczery uśmiech

Podstawą pielęgnacji jest odpowiedni wypoczynek oraz dobrze zbilansowana dieta. Co poza tym? Warto zadbać o podstawową ilość ruchu oraz czasem zafundować sobie specjalne zabiegi. Na twarzy pomocne okazują się peelingi, masaże, maseczki czy zabiegi medycyny estetycznej. Polecanym, nieinwazyjnym zabiegiem jest karboksyterapia, dzięki której można cofnąć efekty starzenia się. W jaki sposób? Poprzez podawanie dwutlenku węgla obszarom, które chce się poprawić. Dzięki temu skóra staje się dotleniona. Karboksyterapia stymuluje też produkcję kolagenu, co oznacza, że skóra będzie bardziej napięta i elastyczna. W ten sposób możliwa jest redukcja zmarszczek, podniesienie opadających powiek czy poprawa wyglądu zwiotczałej skóry. Ilość wymaganych zabiegów jest zależna od pożądanego efektu oraz aktualnej kondycji cery. Co ciekawe, ten sam zabieg może być stosowany również na ciele, gdy potrzebna jest redukcja cellulitu. Medycyna estetyczna oferuje również nieinwazyjne zabiegi, które poprawią kształt ust – na przykład podniosą opadające kąciki. Informacje o takich zabiegach można znaleźć na stronie renomowanej warszawskiej kliniki medycyny estetycznej Skin Clinic: http://skinclinic.pl.

Młode dłonie i elegancki manicure

Nawet najdroższy lakier do paznokci i bogate zdobienia nie będą wyglądały dobrze na zaniedbanych dłoniach. Rozdwajające się paznokcie? Szara, zwiotczała skóra? Zmarszczki albo przebarwienia? Na każdą z tych dolegliwości znajdzie się sposób! O paznokcie warto dbać wyrobieniem sobie dobrych nawyków. Duży wpływ na ich wygląd ma dieta. Należy zadbać o dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów! Poza tym należy pamiętać o wykonywaniu prac domowych w rękawiczkach, dzięki czemu nie narazimy paznokci i skóry dłoni na kontakt ze środkami chemicznymi. Jeśli paznokcie rozwarstwiają się albo są łamliwe, zastosujmy odżywkę. Dobrym nawykiem jest też regularne kremowanie rąk czy stosowanie specjalnego olejku. Duże znaczenie ma też sposób skracania paznokci. Piłowanie oraz szlifowanie może zredukować zadzieranie się paznokci oraz zmniejszyć ich rozdwajanie się!

Jak zadbać o wygląd dłoni?

Poza stosowaniem kremów, warto pilnować także kondycji skóry. Sekretem pięknego wyglądu jest odpowiednie nawilżenie. Dłonie są narażone na wiele czynników, które mogą je wysuszyć: zmienne temperatury, wiatr, mróz. Aby temu przeciwdziałać, można skorzystać z zabiegu Hydro Max. Polega on na wprowadzeniu specjalnego żelu zawierającego kwas hialuronowy do skóry właściwej. To metoda zapobiegania przesuszeniom oraz wiotczeniu, dzięki której możliwa jest redukcja przebarwień i zmniejszenie szorstkości dłoni. Zabieg trwa tylko dwadzieścia minut i zapewnia długotrwały efekt gładkiej, miłej w dotyku skóry. Jeśli pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia, można się ich pozbyć, decydując się na fotoodmładzanie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/dlonie/resurfacing-skory-oraz-leczenie-blizn-rostepow/. Jest to zabieg przeprowadzany za pomocą lasera. Naświetlanie skóry wiązkami lasera wywołuje procesy naprawcze – w efekcie skóra jest napięta, gładka, jędrna i promienna. W ten sposób możliwa jest redukcja zmarszczek na dłoniach, ale także na twarzy.