shutterstock_170015111

Nietrzymanie moczu – ten problem można rozwiązać!

Wśród problemów, z którymi mogą borykać się kobiety w każdym wieku, znajduje się nietrzymanie moczu. Powszechne jest przekonanie, że jest to dysfunkcja pojawiająca się jedynie u pań w starszym wieku. Tymczasem okazuje się, że na nietrzymanie moczu uskarżają się również młode kobiety. Problem ten jest często efektem ciąży oraz porodu. Warto jednak wiedzieć, że dzisiaj nietrzymanie moczu można leczyć z naprawdę rewelacyjnym efektem. Ginekologia estetyczna okazuje się być w tym przypadku wyjątkowo pomocna.

Przyjmuje się, że problem nietrzymania moczu dotyka aż co piątą kobietę na świecie. Dolegliwość ta powstanie całkowicie niezależnie od kobiety – panie nie mają najmniejszego nawet wpływu na jej pojawienie się. Wyciek moczu następuje na skutek takich zachowań, podczas których dochodzi do wzmożonego napięcia powłok brzusznych. Jest to więc kichnięcie, kaszlnięcie, podniesienie czegoś ciężkiego. Wysiłkowe nietrzymanie moczu to nie tylko problem medyczny, ale również psychiczny i społeczny. Kobieta, która padła jego ofiarą, wycofuje się często z życia społecznego, unika kontaktów z innymi, a samą siebie ocenia jako gorszą od innych.

Czym jest spowodowany problem?

Za pojawienie się wysiłkowego nietrzymania moczu odpowiada osłabienie mięśni dna miednicy. Są to tak zwane mięśnie Kegla, które zdecydowana większość kobiet utożsamia jedynie z satysfakcją seksualną. Tymczasem mają one znacznie szerszą rolę do spełnienia. Nietrzymanie moczu pojawia się również na skutek rozciągnięcia pochwy, co jest częstą pozostałością po przebytym porodzie. Na skutek tych zmian zmienia się nachylenie cewki moczowej. Podłożenie nietrzymania moczu może mieć również charakter chorobowy. Często jest pozostałością po chorobach neurologicznych oraz tych o charakterze metabolicznym. Towarzyszy wielu kobietom, które mają za sobą uraz kręgosłupa.

Laseroterapia w przypadku nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to innowacyjna metoda, która pozwala każdej kobiecie pozbyć się tej wstydliwej dolegliwości. Zabieg można wykonać w renomowanej klinice SkinClinic: http://skinclinic.pl. W czasie zabiegu, który nie trwa dłużej, jak piętnaście minut, pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Jednym uczuciem, które może jej towarzyszyć, jej rozchodzące się w dolnych częściach ciała ciepło. Zabieg wzmacnia przednią ścianę pochwy, a tym samym prowadzi do ustania jakże wstydliwej dolegliwości.

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest bezpieczne?

Laseroterapia jest w tym wypadku całkowicie bezpieczna. Nie ma w przypadku tego zabiegu ryzyka żadnych powikłań. Przez mniej więcej siedem dni po wykonaniu zabiegu może występować wysięk z pochwy, który nie świadczy jednak o niczym, czym należałoby się niepokoić. Jest to sygnał, że wszelkie procesy regeneracyjne obejmujące śluzówkę pochwy przebiegają w sposób prawidłowy. Pierwsze efekty kobieta może zauważyć już po upływie miesiąca. W zdecydowanej większości przypadków już jeden zabieg pozwala uzyskać oczekiwany efekt. Jeśli jednak problem był mocno zaawansowany, niezbędne może okazać się przeprowadzenie zabiegu jeszcze raz.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest problemem, z którym dzisiaj medycyna umie sobie doskonale radzić. Trzeba pamiętać, że kobiety, które padły ofiarą tej dolegliwości nie muszą już dzisiaj się z nią męczyć. Ginekologia estetyczna oferuje nowoczesne rozwiązanie, które daje świetne efekty i pozwala znowu cieszyć się pełnią życia. Zabieg trwa tylko piętnaście minut, nie boli i nie jest ryzykowny. Wystarczy tylko z niego skorzystać.

Więcej informacji o leczeniu nietrzymania moczu na: http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/nietrzymanie-moczu/.