shutterstock_123632212

Nici liftingujące – sposób na poprawę wyglądu bez skalpela!

Chyba nie ma na świecie kobiety, której nie zależałoby na tym, aby w każdej sytuacji wyglądać po prostu doskonale. Niestety, wraz z upływem czasu na skórze pojawiają się oznaki jej starzenia. Pokrywa się zmarszczkami, owal traci kształt, a pod oczami dostrzec można charakterystyczne cienie i kurze łapki. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje dzisiaj całe mnóstwo metod, które świetnie radzą sobie ze zmianami na skórze. Wśród nich znajdują się nici liftingujące, które przez wielu specjalistów określane są jako lifting bez skalpela.

Wiele kobiet pragnie usunąć ze swojej twarzy oznaki upływającego czasu. Niestety, lęk przed operacją bierze górę. Z myślą o takich kobietach stworzono nici liftingujące, które wprowadza się pod skórę z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Zabieg daje naprawdę dobre efekty, a nie jest tak daleko idącą ingerencją w ludzki organizm.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepienia nici liftingujących wykonywany jest w większości renomowanych klinik medycyny estetycznej. Szczególnie polecanych miejscem jest warszawska klinika SkinClinic http://skinclinic.pl. W czasie zabiegu lekarz wkłuwa w skórę bardzo cienkie igły, na których zaczepione są nici. Igłę następnie wyjmuje, a nic pozostaje pod skórą, przyczepiając się do niej specjalnymi haczykami. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany – zależy od wielkości obszaru, w który wszczepiane są nici.

Zastosowanie nici liftingujących

Grupą kobiet, którym szczególnie poleca się wszczepienie nici liftingujących, są panie między 30. a  65. rokiem życia, których celem jest nadanie skórze młodszego wyglądu. Metoda ta doskonale zastępuje klasyczny lifting, do którego wykonania niezbędny jest skalpel. Za pomocą nici liftingujących można nie tylko zmniejszyć widoczność zmarszczek, skutecznie je spłycając, ale również poprawić wygląd kości policzkowych oraz mienić kształt brwi. Nici układa się pod skórą zawsze w sposób w pełni indywidualny, dbając o to, aby maksymalnie dopasować go do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Z pomocą nici linfingujących poprawić można nie tylko wygląd twarzy. Sprawdzają się one także w przypadku:

  • piersi;
  • szyi;
  • dekoltu;
  • pośladków;
  • ud;
  • brzucha;
  • ramion.

Polecane są każdej kobiecie, której problemem są rozstępy. Ich wszczepienie stymuluje włókna kolagenowe, prowadzi do obkurczania się skóry, a tym samym do poprawy jej wyglądu.

Efekty zabiegu

Pierwsze widać zaraz po tym, jak specjalista medycyny estetycznej kończy zabieg. Skóra od razu jest bardziej napięta. Na efekt końcowy trzeba jednak nieco poczekać – cierpliwości wystarczy każdej kobiecie, bo spektakularne efekty widać już po sześciu tygodniach. Produkcja kolagenu, która stymulowana jest przez wszczepienie nici sprawia, że poprawie ulega jędrność i napięcie skóry. Zmarszczki, które już były widoczne, zostają w znacznym stopniu wyrównane, a nowe nie tworzą się. Nici liftingujące pobudzają również produkcję naturalnego kwasu hialuronowego, przez co przyczyniają się do nawilżenia skóry.

Czy potrzebna jest długa rekonwalescencja?

Niewątpliwą zaletą nici liftingujących jest fakt, że niewymagana jest po ich wszczepieniu długa rekonwalescencja. Do pracy i innych codziennych obowiązków można wrócić już na drugi dzień. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby przez mniej więcej trzydzieści dni po zabiegu nie układać się do snu na twarzy. Uniknie się w ten sposób przemieszczania się nici.

Wszczepienie nici liftingujących jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, który jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagające kobiety. Nici dają świetne efekty, które utrzymują się naprawdę długo.

Więcej informacji na http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/nici-first-lift/.