nici liftingujace

Nici liftingujące na twarz i ciało

Każdy marzy o jędrnym i młodym ciele. Niestety z wiekiem skóra marszczy się i przestaje być napięta. Medycyna estetyczna znalazła kilka metod na to, aby spowolnić proces starzenia. Innowacyjnym sposobem na oszukanie czasu i na dłuższe zachowanie młodego wyglądu całego ciała, jest zastosowanie nici liftingujących. Można dzięki nim unieść wybrane partie ciała, które uległy zwiotczeniu. Nici są w pełni bezpieczne dla organizmu, a cena zabiegu w jednej z warszawskich klinik, SkinClinic, waha się w przedziale 6000-8000 złotych, w zależności od wybranego obszaru, na którym przeprowadzony ma być zabieg.

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące to sposób na uniesienie wybranych partii ciała. Bardzo ważny jest materiał, z których są wykonane, ponieważ zostają one zabsorbowane przez ciało. Istotne jest więc to, żeby materiał ten był bioabsorbowalny.

Nici są zrobione ze specjalnych substancji, w tym kwasu polimlekowego, który po wchłonięciu jest odpowiedzialny za jędrność i napięcie skóry. Nici aplikowane są w odpowiednią część ciała, po czym następuje proces ich wchłaniania.

Aplikacja polega na zrobieniu nakłuć w skórze i na umieszczeniu w nich nici liftingujących za pomocą igły prowadzącej. Nici, które znajdują się już w ciele, ulegają powolnemu rozpuszczaniu. Zaletami nici jest to, że nie są szkodliwe dla organizmu, a także krótki okres rekonwalescencji – ze względu na nieinwazyjność zabiegu.

Na jakie partie ciała można zastosować lifting nićmi?

  • twarz
  • czoło
  • brwi
  • podbródek
  • szyja
  • piersi
  • brzuch
  • uda
  • pośladki
  • ramiona

Efekty zabiegu nićmi liftingującymi

Nici liftingujące mają za zadanie uniesienie, ujędrnienie i odmłodzenie partii ciała, na której zostaną zastosowane. Powodują więc uniesieniem skóry brzucha, ramion, twarzy, pośladków, czy piersi. Skóra ulega rewitalizacji i odmłodzeniu.Spowolnione zostają efekty starzenia. Taka kuracja sprawdzi się również dla kobiet, które mają problemy z obwisłą skórą po ciąży – podniesie i wygładzi problematyczne miejsca.

Zalety zabiegu

Zaletą liftingu nićmi jest na pewno to, że są bezpieczne dla organizmu i wykonane z materiału w pełni przyswajalnego przez organizm ludzki. Zabieg nie wyklucza pacjenta z korzystania z innych usług medycyny estetycznej.

Nici wprowadzane są w prosty sposób, nie powodując znacznej ingerencji w ciało – nie pozostawiają po sobie śladów, ani blizn. Po zabiegu szybko można wrócić do codziennego życia. Niewątpliwą zaletą jest też to, że efekt liftingu utrzymuje się aż dwa lata po wchłonięciu się nici, a zabieg można powtarzać.

Zabieg jest właściwy dla osób po 30. roku życia, którym zależy na młodym wyglądzie, bezpieczeństwie zabiegu oraz trwałości efektów. Jak podkreślają eksperci ze SkinClinic, Kliniki Medycyny Estetycznej w Warszawie, zabieg ten jest bezpieczny nawet dla osób z alergiami.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które cierpią na choroby nowotworowe, infekcje lub problemy z krzepnięciem krwi. Wykluczającym czynnikiem jest też ciąża oraz otwarte rany na ciele.