nadpotliwosc

Nadmierna potliwość to już nie jest Twój problem – poznaj sprawczą moc botoksu i i zabiegu VaserLipo!

Nadmierna potliwość to uciążliwa dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Nieestetyczny wygląd, przykry zapach i kompleksy – oto jej skutki. Przez nadpotliwość czujemy się gorsi, a poczucie naszej wartości spada i zaczynamy unikać kontaktów z innymi ludźmi, aby nie dostrzegli przypadkiem mokrych plam na koszuli oraz naszego zdenerwowania. Nadpotliwość to choroba, wobec tego czy powinniśmy się jej wstydzić? Zdecydowanie nie. Dla tych, którym trudno jest ją zaakceptować, opracowano różne metody jej zwalczania. Sprawdźmy, jak rozwiązać problem nadmiernego pocenia się.

Co to jest nadpotliwość?

Nadpotliwość to schorzenie objawiające się wydzielaniem nadmiernych ilości potu. Mamy świadomość tego, że pocenie się to naturalna reakcja fizjologiczna naszego organizmu w odpowiedzi na wysoką temperaturę otoczenia. W przypadku gdy wzmożone wydzielanie jest nieproporcjonalnie duże do temperatury, poziomu stresu bądź nie wymaga większego wysiłku fizycznego – mamy do czynienia z nadpotliwością. Jest to krępująca i mało przyjemna sprawa. Stale oblani potem chcielibyśmy zniknąć, ukryć się przed oceniającym wzrokiem otoczenia.

Rodzaje nadmiernej potliwości

Nadpotliwość możemy zaklasyfikować jako miejscową lub uogólnioną. Czym różnią się od siebie te dwa pojęcia?

  • Nadpotliwość miejscowa – dotyczy określonych partii ciała, tj. stóp, dłoni, pach, twarzy lub całej głowy. W leczeniu nadpotliwości miejscowej bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie toksyny botulinowej;
  • Nadpotliwość uogólniona – dotyczy całego ciała i nierzadko wiąże się z występowaniem różnego rodzaju infekcji, może być spowodowana cukrzycą lub nadczynnością tarczycy. Zdarza się, że dolegliwość znika wraz z ustąpieniem choroby.

Oba rodzaje nadpotliwości możemy leczyć w klinikach medycyny estetycznej. Gabinet, w którym nadmierną potliwość zwalcza się przy użyciu botoksu lub dzięki przeprowadzeniu zabiegu VaserLipo jest SkinClinic.  

Zastosowanie toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości

Botoks – toksyna botulinowa typu A – jest stosowana w zabiegach odmładzających, efektywnie wygładza powstające zmarszczki. Botoks jest wykorzystywany w leczeniu zgrzytania zębami (bruksizm), bólów migrenowych, w leczeniu stwardnienia rozsianego, dolegliwości pęcherzowych, w leczeniu zeza oraz nadmiernej potliwości. Leczenie nadpotliwości przy użyciu botoksu polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w określonej miejsce na ciele. Botoks blokuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe na czas 6-8 miesięcy. Po zastosowaniu kremu znieczulającego, specjalista z zaufanej kliniki medycyny estetycznej wstrzyknie za pomocą bardzo cienkiej igły botoks w leczone miejsce. Efekt zabiegu możemy zaobserwować, a właściwie odczuć, już po tygodniu lub dwóch od wykonania zabiegu.

Na czym polega działanie VaserLipo?

Liposukcja VaserLipo, bo o niej mowa, to zabieg, który polega na uszkodzeniu nerwów przebiegających przez gruczoły potowe w zagłębieniach pach. Zabieg jest realizowany w znieczuleniu miejscowym. Nowoczesna technologia VaserLipo pozwala trwale zniszczyć gruczoły odpowiedzialne za nadmierne wydzielanie potu.

Więcej informacji na temat zabiegu VaserLipo i leczenia nadpotliwości botoksem znajduje się na naszej stronie. Wróć do normalnego życia i ciesz się każdą jego chwilą!