na-czym-polega-liposukcja

Na czym polega liposukcja?

Odsysanie tłuszczu – tę nazwę każda z nas kiedyś słyszała. Być może jakaś plotka o celebrytce poddającej się zabiegowi trafiła do naszych uszu w programie telewizyjnym, a może trafiłyśmy kiedyś na jaki artykuł. Nazwa nie brzmi przyjemnie, choć oznacza stosunkowo krótki, bezbolesny i małoinwazyjny zabieg, który pomoże nie tylko osobom z dużą nadwagą, ale także tym cierpiącym na otyłość miejscową albo pragnącym delikatnie poprawić kształt sylwetki.

Liposukcja została wymyślona ponad pół wieku temu

Mało kto wie, że liposukcja wcale nie jest wynalazkiem XXI wieku. Ten zabieg liczy sobie już ponad 50 lat! Początkowo jednak wykonywano go nieporadnie, posługując się techniką łyżeczkowania. Dzisiejsza forma zabiegu została opracowana dopiero w latach 80. XX wieku. Obecnie odsysanie tłuszczu wykonuje się na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystuje się specjalne kaniule z urządzeniem próżniowym, które rozbijają komórki tłuszczowe a następnie usuwają je z organizmu. Zdarza się również liposukcja wspomagana wykorzystaniem fal dźwiękowych lub laserem topiącym komórki tłuszczowe.

Bezpieczeństwo zabiegu

Decydując się na zabieg, warto wybrać klinikę specjalizującą się w medycynie estetycznej. SkinClinic (http://skinclinic.pl) w Warszawie może pochwalić się statusem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, co upoważnia tę instytucję do wykonywania zabiegów w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rodzaju liposukcji, na który się decydujemy, warto sprawdzić, czy wybrany gabinet ma również certyfikat dystrybutora danego urządzenia oraz czy gabinet spełnia normy medyczne i higieniczne. Sam zabieg ma niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Przed podejściem do liposukcji należy wykonać badania medyczne, takie jak morfologia, OB, cukier, cholesterol czy obecność przeciwdziałań HCV. Nie wykonuje się liposukcji podczas menstruacji lub przeziębienia.

Rodzaje zabiegów

W Warszawie oferowane są różne rodzaje zabiegów odsysania tłuszczu. Jednym z nich jest zabieg Smart Lipo.  Jest on polecany osobom, które chcą usunąć tłuszcz z trudno dostępnych miejsc takich jak podbródek, szyja, kolana, ramiona czy policzki. Smart Lipo to lipolaser, który uszkadza błonę komórek tłuszczowych, likwiduje tkankę tłuszczową i wpływa na obkurczanie włókien kolagenowych.

Osobom, które chcą usunąć tkankę tłuszczowych z większych powierzchni ciała poleca się zabieg Body Jet wykonywany z roztworem wodnym. Body Jet umożliwia nie tylko redukcję cellulitu i tłuszczu, ale również modelowanie sylwetki poprzez reimplantację. Efekty tego zabiegu są widoczne na zdjęciach: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/wyszczuplanie/body-jet/.

Poprawia się nie tylko kształt sylwetki, ale także struktura skóry, która po Body Jet jest naprężona i jędrna. Efekt tego rodzaju liposukcji jest stały. Pierwsze rezultaty widać od razu po wykonaniu zabiegu, jednak całkowity efekt ujawnia się dopiero po kilku miesiącach.  Aby przyspieszyć efekt zabiegu można zdecydować się na drenaż limfatyczny lub masaż.

SkinClinic ma w swojej ofercie jeszcze jeden rodzaj zabiegu rekomendowany osobom z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu w takich miejscach jak bryczesy, plecy, brzuch czy biodra. Lipoliza Aqualix jest również polecana osobom z tłuszczakiem. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się detergent, który rozpuszcza tłuszcz, który następnie jest wydalany z organizmu przez nerki. Przeciwskazaniami do tego zabiegu są choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy. To mniej inwazyjny zabieg od odsysania tłuszczu.