shutterstock_170015111

Mikrodermabrazja – bezpieczny zabieg przywracający młody wygląd skóry

Głównym celem, który mają osiągnąć zabiegi medycyny estetycznej jest odmłodzenie skóry. Jednym z bardziej skutecznych zabiegów odmładzających skórę jest mikrodermabrazja. Zabieg pobudza do większej aktywności komórki, z których zbudowana jest skóra, pośrednio więc następuje poprawa zachodzących w niej procesów regeneracji.

Mikrodermabrazja to zabieg przypominający peeling, ale zdecydowanie bardziej od niego skuteczny. Zabieg zaleca się wykonywać w okresie jesieni lub zimy, a więc w porach, kiedy skóra potrzebuje bardzo skutecznego oczyszczenia. Po zabiegu skóra jest bardzo dobrze oczyszczona, jest więc gładka i miękka.

Jakie efekty przynosi zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji, który wykonuje Klinika Medycyny Estetycznej z Warszawy SkinClinic (skinclinic.pl) bardzo skutecznie oczyszcza twarz z martwego naskórka. Po zabiegu nasza skóra będzie:

  • bardzo dokładnie i głęboko oczyszczona;
  • pozbawiona zmarszczek;
  • poprawi się jej koloryt.

Dodatkowym efektem zabiegu jest pobudzenie zachodzących w skórze procesów regeneracji, Dzięki temu skóra zyskuje młody wygląd.

Efekty mikrodermabrazji są zaskakująco korzystne. To zabieg polecany między innymi osobom, których problemem jest nadmierny łojotok, zmarszczki i przebarwienia będące efektem działania promieni słonecznych. Specjaliści medycyny estetycznej coraz częściej polecają ten zabieg osobom, których dotknęły rozstępy. Proces leczenia tych zmian jest trudny, mikrodermabrazja znacznie go ułatwia. Złuszczenie martwego naskórka powoduje, że skóra zaczyna produkować większą ilość elastyny i kolagenu. Jeśli w skórze brakuje tych substancji na jej powierzchni powstają najpierw charakterystyczne pręgi, które z upływem czasu przypominają swoim wyglądem brzydkie blizny.

Jakie są rodzaje zabiegu?

Medycyna estetyczna proponuje trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • diamentową;
  • tlenową;
  • korundową.

Podział ten został dokonany ze względu na rodzaj używanych narzędzi oraz ze względu na stosowany środek do złuszczania naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg w czasie, którego używa się mikroskopijnych rozmiarów diamentów. W przypadku mikrodermabrazji korundowej materiałem złuszczającym są mikroskopijny korund. Z kolei do mikrodermabrazji tlenowej wykorzystywane jest powietrze pod bardzo wysokim ciśnieniem.

U kogo zabieg nie może został wykonany?

Mikrodermabrazja to zabieg nie obarczony żadnym ryzykiem. Ale także w przypadku tego zabiegu nie może zostać wykonany u wszystkich osób, które się na niego zdecydują. Do wykonania zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby:

  • z nowotworami skóry;
  • z czynną infekcją wirusową;
  • cierpiące na trądzik ropowiczy lub różowaty;
  • z naczyniakami jamistymi.

Do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane także te osoby, które w miejscu wykonywania zabiegu mają jakiekolwiek znamiona i uszkodzenia skóry. Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet, które zgłaszają się w okresie karmienia piersią. Nie stwierdzono, aby zabieg ten negatywnie wpływał na stan zdrowia mającego się narodzić dziecka.

Mikrodermabrazja to zabieg bardzo skuteczny, a przy tym bezpieczny. Używane w trakcie jego wykonywania materiały złuszczające w żaden sposób nie wpływają negatywnie na nasz organizm. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane praktycznie wszystkie osoby bez względu na wiek, kolor skóry i płeć. Zabieg odmładza, powstrzymuje procesy starzenia się skóry, zmniejsza rozstępy i blizny. Zabieg może być wykonany nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie i plecach. Skutecznie regeneruje skórę nadając jej młody i zdrowy wygląd.

Szczegółowe informacje na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/pielegnacja-skory/mikrodermabrazja/.