cellulit

Lepiej zapobiegać powstawaniu cellulitu niż go leczyć, ale jeśli leczyć – to tylko za pomocą zabiegów medycyny estetycznej!

Kiedy Twoja skóra zaczyna przypominać skórę pomarańczy wiedz, że nie jest to dobry znak. Pojawiający się na naszych udach, pośladkach, ramionach i brzuchu cellulit to oznaka niewłaściwego trybu życia, złej diety lub predyspozycji genetycznych. Pomocne w tym wypadku mogą okazać się domowe metody walki z cellulitem lub zabiegi medycyny estetycznej, które przywrócą Twojej skórze gładkość oraz estetyczny i zdrowy wygląd.

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit (skórka pomarańczowa) to objaw lipodystrofii, czyli zwyrodnienia tkanki łącznej. Cellulit objawia się w postaci nagromadzeń tłuszczu, które kumulują się w tkankach pod skórą w formie złogów. Jego powstanie może mieć związek z czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, środowiskowymi, przyjmowaniem określonych leków lub być efektem starzenia się organizmu. Do najważniejszych przyczyn pojawienia się cellulitu należą:

– grubość i kolor skóry,

– płeć,

– budowa ciała (rozkład tkanki tłuszczowej),

– niewydolność żylna,

– występowanie cellulitu w rodzinie,

– nadmiar estrogenów,

– nieodpowiednia dieta,

– odwodnienie organizmu,

– pasywny tryb życia,

– używki,

-obcisła bielizna i odzież,

– buty na zbyt wysokim obcasie,

– stan zdrowia i przyjmowane leki,

– wiek.

Jakie są domowe sposoby redukcji cellulitu?

Stopień cellulitu u wielu osób nie jest wysoki, toteż sprawdzają się u nich metody wykonywane w domowym zaciszu. Pomocne w usuwaniu skórki pomarańczowej mogą okazać się: właściwa dieta, intensywny wysiłek fizyczny lub zabiegi kosmetyczne w formie peelingu, masażu, prysznic z naprzemiennie stosowaną zimną i ciepłą wodą, a także preparaty kosmetyczne na cellulit. Aby wygrać tę wojnę musimy działać wielokierunkowo, systematycznie i zdecydowanie. Dla tych wszystkich, którzy nie mają dość cierpliwości i samozaparcia bądź inne metody nie przyniosły spodziewanych efektów, proponujemy skorzystanie z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, które przeprowadzane są w gabinetach medycyny i ginekologii estetycznej m.in. w klinice SkinClinic Katarzyny Chwedoruk (http://www. skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/cellulit/).

Zabiegi na cellulit wykonywane w SkinClinic

Cellulit trudno wyeliminować domowymi sposobami. Jest to wierny towarzysz nie tylko osób z nadwagą, ale też może być on związany z genami i pozostawać obojętnym na dietę i ćwiczenia. Wówczas warto zastanowić się nad zabiegami medycyny estetycznej, do których należą m.in.:

  • karboksyterapia (zastosowanie dwutlenku węgla),
  • masaż antycellulitowy (np. z użyciem bańki chińskiej),
  • laseroterapia,
  • wykorzystanie ultradźwięków.

Skuteczność zabiegów w walce ze skórką pomarańczową jest stosunkowo wysoka, a oprócz redukcji nieestetycznie wyglądających zgrubień na ciele pozbywamy się również nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nasza sylwetka ulega wyszczupleniu, a skóra staje się gładka, elastyczna i jędrna. Zabiegi na cellulit to także idealna forma przygotowania pacjenta do przeprowadzenia innych zabiegów kosmetycznych – informują specjaliści z warszawskiego gabinetu SkinClinic.