masaze-antycelulitowe-wyszczuplajace

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu metodą laseroterapii

Nietrzymanie moczu jest problemem powszechnie spotykanym wśród kobiet, które zbliżają się do menopauzy. Przybywa także młodszych kobiet, które ten problem dotyka. W zdecydowanej większości przypadków schorzenie jest skutkiem przebytego porodu. Ale współczesna medycyna wie, jak poradzić sobie z tą dolegliwością. Bardzo skuteczną i mało inwazyjną metodę leczenia stosuje ginekologia estetyczna.

Z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu boryka się bardzo duża liczba kobiet. Na popuszczanie moczu kobiety nie mają najmniejszego wpływu. Może on się pojawić w najmniej spodziewanym przez kobietę momencie. Niekontrolowany wyciek moczu może sprowokować podniesienie ciężkiego przedmiotu, atak kaszlu, wybuch śmiechu. Nie trzeba chyba dodawać, że jest dla kobiety bardzo krępujące. Dlatego wiele kobiet odczuwa nie tylko dyskomfort fizyczny, ale bardzo źle odbiera to także jej psychika. Następuje spadek samooceny, pojawiają się kompleksy, obawy przed spotkaniami z innymi ludźmi. Na szczęście dolegliwość tę można dzisiaj bardzo skutecznie wyleczyć.

Jakie są przyczyny?

Przyczyną wysiłkowego nietrzymania moczu może być osłabienie mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla. W wyniku tego osłabienia mięśnie te nie kurczą się prawidłowo, więc cewka moczowa nie może zostać zaciśnięta. Ale nietrzymanie moczu może być także efektem rozciągnięcia pochwy, do którego dochodzi w czasie porodu. Powoduje to zmianę kąta nachylenia cewki moczowej. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być też powikłaniem u kobiet, które przeszły choroby metaboliczne, neurologiczne lub miały uraz kręgosłupa.

Laseroterapia nieinwazyjną metodą leczenia

Klinika SkinClinic (http://skinclinic.pl) oferuje pacjentkom laserowe leczenie nietrzymania moczu. Leczenie przeprowadza się nowoczesnym laserem MonaLisa Touch. Wykonanie zabiegu zajmuje około 15 minut, nie jest to zabieg bolesny. W trakcie zabiegu pod wpływem wiązki laserowej następuje wzmocnienie ścian pochwy, w efekcie dolegliwości ustępują.

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu grozi powikłaniami?

Zabieg nie jest związany z żadnym ryzykiem. Po przeprowadzeniu zabiegu może pojawić się utrzymujący się do siedmiu dni wysięk z pochwy. Należy bardzo wyraźnie podkreślić, że wysięk nie świadczy o źle przeprowadzonym zabiegu, a wręcz przeciwnie. Wskazuje, że proces leczenia błony śluzowej, która pokrywa ściany pochwy przebiega w sposób jak najbardziej prawidłowy. Czy jeden zabieg wystarczy zależy od nasilenie objawów. U jednych pacjentek objawy ustępują po jednym zabiegu, u innych konieczne są kolejne zabiegi.

W jakich sytuacjach zabieg nie zostanie wykonany?

Mimo że laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, nie wykonuje się go u wszystkich zgłaszających się pacjentek. Ciąża, choroby nowotworowe, infekcje pochwy – to stany, które wykluczają wykonanie zabiegu. Zgłaszające się na zabieg pacjentki muszą wykonać badanie cytologiczne. Od jej wyniku także zależy, czy zabieg będzie mógł zostać wykonany.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może całkowicie zmienić życie kobiety. Uczucie wstydu, które towarzyszy tej chorobie skutecznie powstrzymuje wiele kobiet przed wychodzeniem z domu, obniża u nich poczucie własnej wartości. Na szczęście współczesna ginekologia estetyczna jest w stanie bardzo skutecznie ten problem rozwiązać. Po zabiegu znika nie tylko dyskomfort fizyczny, ale poprawia się także stan psychiczny kobiet. Zabieg jest więc dla nich szansą na powrót do normalnego i aktywnego stylu życia. Warto z tej szansy skorzystać.

Więcej informacji na stronie: http://skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu-ntm/.