masaze-antycelulitowe-wyszczuplajace

Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem lasera

Jednym z problemów, który dotyka kobiety w różnym wieku, a jednocześnie prowadzi do tego, że zamykają się one w domu, jest nietrzymanie moczu. W zdecydowanej większości przypadków ofiarą tej przypadłości padają kobiety w wieku podeszłym. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że panie w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat nie mogą borykać się z tym wstydliwym problemem. W wielu wypadkach nietrzymanie moczu pojawia się po ciąży i porodzie. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć: dzisiaj dolegliwość tą można skutecznie leczyć. Rozwiązaniem okazuje się być ginekologia estetyczna.

Prowadzone badania pokazują, że problem wysiłkowego nietrzymania moczy może być dysfunkcją aż co piątek polskiej kobiety. Trzeba pamiętać, że panie nie mają najmniejszego wpływu na to, czy dolegliwość ta u nich wystąpi, czy też nie. Nieprawidłowość polega na samoistnym wyciekaniu moczu w momencie takich czynności, jak kichnięcie, zakasłanie czy podniesienie ciężkiego przedmiotu. Jest to problem nie tylko medyczny, ale również psychiczny. Sprawia, że kobiety nim dotknięte unikają kontaktów społecznych, wycofują się z życia społecznego, obniżeniu ulega ich samoocena i poczucie własnej wartości. Dzisiaj jednak wysiłkowe nietrzymanie moczu podlega bardzo skutecznemu leczeniu.

Co odpowiada za pojawienie się dysfunkcji?

Na skutek osłabienia mięśni dna miednicy – tych, które określa się mianem mięśni Kegla – dochodzi do pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Są to to mięśnie, które nie tylko zatrzymują mocz w cewce moczowej, ale również wpływają na jakość życia seksualnego kobiety. Problem ten pojawia się również wówczas, kiedy dochodzi do rozciągnięcia pochwy. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest przebyty poród. Na skutek zmian dochodzi do niewłaściwego odchylenia się cewki moczowej. Wśród przyczyn, które skutkować mogą wysiłkowym nietrzymaniem moczu, wymienia się też choroby neurologiczne. Często za dysfunkcję tą odpowiadają schorzenia kręgosłupa.

Laser w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Współczesna medycyna estetyczna oferuje nie tylko zabiegi poprawiające wygląd twarzy czy powiększające biust. Wychodzi ona naprzeciw również kobietom borykającym się z takimi dolegliwościami, jak wysiłkowe nietrzymanie moczu. Klinika SkinClinic ( http://skinclinic.pl) laserowe leczenie nietrzymania moczu, wykorzystując do tego nowatorskie laser MonaLisa Touch. Cały zabieg na ogół nie trwa dłużej, jak kwadrans. Jest całkowicie bezbolesny – w czasie jego trwania może pojawić się jedynie uczucie ciepła, które rozchodzić się będzie w dolnych częściach ciała. Zabieg skutecznie wzmacnia przednią ścianę pochwy, dzięki czemu dolegliwości ustają.

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem bezpiecznym?

Zabiegu nie należy się bać – nie wiąże się on z żadnym ryzykiem. Po jego przeprowadzeniu przez mniej więcej tydzień kobieta może uskarżać się na wysięk z pochwy. Jest to jednak objaw w pełni naturalny, który świadczy o tym, że proces gojenia przebiega prawidłowo. Pierwsze efekty zastosowania lasera MonaLisa Touch zaobserwować można po mniej więcej trzydziestu dniach od zabiegu. U zdecydowanej większości kobiet dobre efekty przynosi już jeden zabieg. U pań z zaawansowanym i zaniedbanym nietrzymaniem moczu, niezbędne może okazać się wykonanie kilku zabiegów.

Czy zabieg można wykonać u każdej kobiety?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu nie może być prowadzone u kobiet, które właśnie są w ciąży. Wszelkie infekcje pochwy oraz choroby o charakterze nowotworowym również wykluczają możliwość skorzystania z zabiegu. Żaden ginekolog nie zdecyduje się na zabieg bez poddania się pacjentki badaniu cytologicznemu. Wszystko po to, aby laserowe leczenie nietrzymania moczu nie wiązało się z żadnym ryzykiem.

Laseroterapia w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu to rozwiązanie, które pozwala kobietom znowu cieszyć się życiem! Jest to skuteczna i w pełni bezpieczna metoda leczenia, z której nie należy rezygnować.

Więcej informacji na stronie SkinClinc.