shutterstock_123714850

Laserowe usuwanie naczynek i przebarwień

Defekty skórne w postaci znamion, przebarwień lub naczynek odbierają estetykę ciała, a tym samym pewność siebie i poczucie własnej wartości. Mimo, że większość z nich nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, to warto jak najszybciej je wyeliminować. Skóra zyska wówczas na gładkości i nieskazitelności. Najlepszym na to sposobem jest laseroterapia, którą oferuje Klinika Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie. Poznaj jej zalety i wyeliminuj niedogodności z powierzchni Twojej skóry!

Zmiany naczyniowe i pigmentacyjne

Do znamion naczyniowych najczęściej zalicza się tzw. pajęczynki, czyli teleangiektazje, a dodatkowo punkty rubinowe i naczyniaka gwiaździstego. Znajdują się one tuż pod skórą, mają czerwony kolor o różnej intensywności oraz odmienną rozległość. Są wynikiem pękania naczynek krwionośnych.

Jeżeli chodzi o zmiany pigmentacyjne, te mogą mieć charakter genetyczny lub nabyty. W drugim przypadku są to najczęściej reakcje obronne na nadmierną ekspozycję skóry na słońce, czyli przebarwienia posłoneczne lub będące wynikiem postępującego procesu starzenia się skóry.

Leczenie zmian skórnych – laseroterapia a farmakologia

Jeżeli chcesz skutecznie, bezpiecznie i możliwie najszybciej wyeliminować defekt skórny, nigdy nie polegaj na osobistych domysłach, ponieważ mogą one Cię zawieźć. Co prawda, możesz zaczerpnąć porady w aptece i zakupić specjalny krem/maść lub leki na doskwierające Ci problemy, jednak musisz mieć na uwadze, iż takie działanie jest powierzchowne. Samo w sobie (zwłaszcza gdy problem zmian skórnych jest poważny – intensywny i widoczny) nie ma mocy zwalczającej defekt całkowicie. Sprawdza się natomiast jako pomoc w eliminacji np. z laseroterapią. Otóż laserowe redukowanie naczynek i/lub przebarwień to nieinwazyjna metoda zapewniająca skuteczne i szybkie wyeliminowanie problemu.

Warto zatem udać się na konsultację do lekarza specjalisty z zakresu pielęgnacji skóry, który oceni powagę znamienia, a w następstwie dobierze specjalną kuracje czy tok leczenia. Taką profesjonalną poradę oraz opiekę w trakcie leczenia  zapewnia Klinika SkinClinic w Warszawie.

Laseroterapia Harmony XL DYE VL – najskuteczniejsza metoda w walce z naczynkami i przebarwieniami

Działanie lasera Harmony XL DYE VL poza redukowaniem przebarwień oraz naczynek, doskonale sprawdza się w fotoodmładzaniu skóry. Tak różnorodne zastosowanie laser ten zawdzięcza rozmaitości i wszechstronności funkcji, jakie pełni. Działanie opiera na wykorzystaniu dobroczynnej pracy mocy, wiązek światła i ultradźwięków laserowych.

Eliminowanie problemu zmian skórnych odbywa się poprzez wykorzystanie głowicy, bazującej na technologii trzech filtrów, które skupiają i przekazują  światło w jednym zakresie. Dzięki temu, wiązka lasera  wpływa tylko i wyłącznie na dany obszar, który jest poddawany laseroterapii.

W laseroterapii z zastosowaniem lasera Harmony XL DYE VL wymienia się cztery etapy, na podstawie których wykonywana jest redukcja zmian skórnych. Po pierwsze należy dobrze oczyścić skórę, zaleca się nie tylko powierzchowne pozbycie zanieczyszczeń, ale również poleca się wykonanie peelingu złuszczającego naskórek. Wówczas skuteczność laseroterapii zwiększa się. Następnie zakłada się specjalny protektor, który chroni oczy i aplikuje specjalny żel na skórę, ułatwiający przemieszczanie się głowicy. Tak przygotowaną skórę traktuje się impulsami lasera.

Zalety laseroterapii w eliminacji problemów skórnych:

  • redukowanie: naczyniaków (w tym naczyniaków płaskich), trądziku różowatego, teleangiektazji, przebarwień, odbarwień
  • możliwość fotoodmłodzenia skóry i przywrócenie jej gęstości
  • nieinwazyjność
  • skuteczność
  • szybko dostrzegalne efekty
  • możliwość dopasowania mocy lasera do intensywności problemu