na-czym-polega-liposukcja

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która w znaczny sposób obniża samopoczucie, a przede wszystkim samoocenę i pewność siebie. Epizody niekontrolowanego tzw. popuszczania mają podłoże w biologii kobiety, a dokładniej przeżyć i doświadczeń związanych z ciążą i porodem. Dlatego też to właśnie u kobiet zdecydowanie częściej pojawia się problem inkontynencji. Dolegliwość tą można leczyć na wiele różnych sposobów, jednak najskuteczniejszym z nich jest laseroterapia laserem Mona Lisa Touch. Poznaj specyfikę problemu nietrzymania moczu i zdecyduj się na jego laserowe leczenie w Klinice SkinClinic w Warszawie!

Specyfika problemu nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczy w nazewnictwie medycznym określa się inkontynencją. To nic innego, jak epizody niekontrolowanego oddawania moczu. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje NM ze względu na przyczynę ,,popuszczania’’, a mianowicie – wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z parć naglących oraz mieszane. Najczęściej doskwierającym typem inkontynencji jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Problem z kontrolą nad oddawaniem moczu jest w tym przypadku wynikiem nagłego kaszlnięcia, kichania, śmiania się, a także innych czynności, których następstwem jest wzrost ciśnienia w jamie brzusznej.

W przypadku nietrzymania moczu z parć naglących, jest ono spowodowane problemem z funkcjonowaniem pęcherza moczowego. Mieszane natomiast, jak wskazuje nazwa – łączy w sobie specyfikę i wysiłkowego nietrzymania moczu i z parć naglących.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Ten rodzaj inkontynencji rozdziela się na dwa typy. Otóż wymienia się WNM anatomiczne, spowodowane nadmierną ruchomością pęcherza i cewki moczowej oraz zwieraczowe, wywołane osłabieniem mięśni zwieracza cewki. Mimo takiego różnorodnego podziału, obie te zależności często współistnieją ze sobą. Obok przyczyn bezpośrednich wymienia się inne, które warunkują pojawienie się wysiłkowego nietrzymania moczu, a są to:

  • ilość przebytych ciąż i porodów
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej (niedobory hormonalne), głównie jako skutek przekwitania
  • operacje cewki moczowej
  • radioterapia
  • cechy nabyte genetycznie – wady wrodzone, np. wada tkanki łącznej

Konieczność leczenia

Ciąża i poród to jedne z bezpośrednich i najczęstszych przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Po nich kobieta powinna zgłosić się na konsultację do lekarza, który zdiagnozuje obecność problemu i jego intensywność. Czasami, gdy kobieta tuż po porodzie miewa epizody niekontrolowanego oddawania moczu, tłumaczy to sobie naturalnym następstwem porodu. Jednak lekarze specjaliści  z Kliniki SkinClinic zastrzegają – Wysiłkowe nietrzymanie moczu w bardzo krótkim okresie czasu postępuje. Na samym początku, kobieta może nie kontrolować oddawania moczu podczas śmiania się, kaszlu czy kichnięcia, jednak nie zgłoszony problem, może szybko się rozwinąć i towarzyszyć nawet podczas zwykłego spaceru. To dlatego tak ważna jest obserwacja tego zjawiska i odwaga do poinformowania o nim lekarza specjalisty, który wesprze Pacjentkę. Takie indywidualne podejście zapewnia nasza Klinika, która oferuje laserowe – najbardziej skuteczne i bezpieczne – leczenie schorzenia nietrzymania moczu.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

W laseroterapii leczenia WNM wykorzystuje się laser MonaLisa Touch. Innowacyjna technologia tego urządzenia obkurcza pochwę, co wpływa na możliwość kontrolowania oddawania moczu. Odbywa się to przez wiązki światła, które mają dobroczynne działanie. Dodatkowo laseroterapia MonaLisa Touch jest nieinwazyjna, bezbolesna i skuteczna. Pacjentki, które się jej poddają mogą liczyć na szybki powrót do normalnego życia, pozbawionego niekontrolowanych wycieków moczu, a także do życia intymnego ze swoim partnerem. Więcej informacji na temat laserowego leczenia nietrzymania moczu, z zastosowaniem lasera MonaLisa Touch znajdziesz na stronie Kliniki Ginekologii i Medycyny Estetycznej SkinClinic w Warszawie.