twarz

Laser Pixel – nowoczesne urządzenie wykorzystywane w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna jest tym działem nauk medycznych, który nie boi się nowoczesnych rozwiązań i technologii o nowatorskim charakterze. Wśród nowinek, który zadomowiły się w niej już na dobre, znajduje się Harmony XL. Jest to wszechstronna platforma, dzięki której można wykonywać zabiegi medycyny estetycznej bazujące na laserze, świetle oraz ultradźwiękach. W urządzeniu tym wykorzystywany jest między innymi laser Pixel. Nie ma w nim jednej dużej wiązki laserowej. Zamiast tego zastosowano kilkadziesiąt mikrowiązek. Dzięki nim możliwa jest penetracja nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej.

Laser Pixel zapewnia niezwykła precyzję aplikacji wiązki laserowej. Jest to podstawowa cecha odróżniająca zabiegi z jego użyciem od dermabrazji laserowej o tradycyjnym charakterze. W jej przypadku działaniem lasera objęta jest cała wierzchnia warstwa skóry. Wysoka precyzja pozwala na zaaplikowanie światła lasera tylko na obszar objęty leczeniem.

Kiedy laser Pixel może zostać wykorzystany?

Zabiegi laserem Pixel to doskonała broń w walce z oznakami starzenia się skóry. Jego wykorzystanie to pewność, że zmarszczki ulegną wygładzeniu, a skóra zyska młodzieńczy, pełen blasku wygląd. Sprawdza się on także w walce z bliznami, które są pozostałością po zmianach trądzikowych. Świetnie zwęża pory, poprawiając wyraźnie wygląd cery przetłuszczającej się i skłonnej do zanieczyszczeń.

Czy zabieg boli?

Sam zabieg nie jest bolesny, ale w jego trakcie może pojawiać się pieczenie skóry. Tyczy się to zwłaszcza osób o niskiej wrażliwości na ból. Warto jednak pamiętać, że przykre odczucia mogą zostać skutecznie zminimalizowane. Wystarczy, aby specjalista medycyny estetycznej wykonujący zabieg sięgnął po urządzenie chłodzące.

Czas po zabiegu

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu miejsce nim objęte może być obrzęknięte. Typowe jest również zaczerwienienie. Osoby będące posiadaczami skóry wyjątkowo wrażliwej muszą liczyć się z niewielkimi oparzeniami. Charakterystyczne są strupki, których pod żadnym pozorem nie należy zrywać – po mniej więcej pięciu dniach odpadną one bez naszej pomocy. Już po siedmiu dniach skóra zachwycać będzie doskonalą kondycją. Proces jej regeneracji można jednak przyspieszyć. Wystarczy regularnie stosować dermokosmetyki wykazujące silnie nawilżające działanie. Nie można zapominać również o stosowanie kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem. Absolutne minimum to filtr SPF 50. Trzeba pamiętać, że zapominanie o odpowiedniej fotoochronie może w tym wypadku skończyć się powstaniem przebarwień. Ich usunięcie jest niemalże niemożliwe.

Jakie efekty daje laser Pixel?

Zabiegi z jego wykorzystaniem, które wykonywane są między innymi w klinice SkinClinic (http://skinclinic.pl), to pewność, że poprawie ulegnie ogólna kondycja skóry. Wiązka laserowa skutecznie pobudza włókna kolagenowe położone w głębokich warstwach skóry. Seria zabiegów to przede wszystkim:

  • redukcja zmarszczek;
  • wygładzenie skóry;
  • poprawia napięcia skóry;
  • dodanie cerze blasku.

Laser nie tylko zapobiega powstawaniu zmarszczek, ale również skutecznie niweluje te oznaki upływającego czasu, który już się na skórze pojawiły. Nigdy nie wolno wykonywać zabiegów jeden po drugim – konieczne jest zawsze zastosowanie odstępu, który wynosić musi przynajmniej dwa tygodnie.

Już jeden zabieg laserem Pixel sprawia, że kondycja skóry istotnie się poprawia. Aby jednak dostrzec spektakularne efekty, warto skorzystać z minimum trzech zabiegów. To nowatorskie urządzenie sprawi, że cera odzyska młody wygląd, pięknie pełna blasku.

Przeczytaj więcej na temat zabiegu laserem Pixel.