5-zabiegow-na-cialo

Laser MonaLisa Touch – zabiegi, działanie i efekty

Zabieg przy użyciu lasera MonLisa Touch posiada zazwyczaj dwa zastosowania: anti-aging oraz odbudowanie narządów intymnych. To bardzo mało inwazyjny zabieg wykorzystujący wiązkę lasera pobudzającego tkanki do samoistnej regeneracji. To popularnie wykonywany zabieg dzięki niewielkiemu ryzyku wystąpienia skutków ubocznych, a także gwarantujący wysoki poziom bezpieczeństwa przy jego fachowej obsłudze. Zabieg wykorzystujący laser jest niezwykle popularny ze względu na jego szybkość, a także brak skutków ubocznych, które w zasadzie nie występują. Kuszące są również efekty leczenia, które nie tylko utrzymują się przez długi czas, ale również poprawiają komfort życia i zapewniają psychiczną regenerację.

Jakie zabiegi można wykonywać laserem?

Do najpopularniejszych zabiegów ginekologicznych wykonywanych przy użyciu lasera zaliczają się: leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacja luźnej pochwy po porodzie, redukowanie suchości pochwy, niwelowanie pieczenia i podrażnienia sromu, infekcji grzybiczych, a także usuwanie zmian powstałych w wyniku burzy hormonalnej i związanych z niezadowalającym życiem seksualnym. Wykorzystanie lasera nie tylko leczy przypadłości pojawiające się w wyniku porodu, ale również gwarantuje, że podczas kolejnego pochwa będzie zdecydowanie mniej narażona na uszkodzenia. Dzięki temu laser działa również profilaktycznie. Takie samo działanie laser wykaże w przypadku kobiet przekwitających. Im wcześniej zabieg zostanie wykonany, tym skuteczniejsze będzie zapobiegnięcie przypadłościom okolic intymnych związanych z menopauzą.

W jaki sposób działa laser MonaLisa Touch?

Zabieg wykonywany w kwalifikowanym gabinecie jest naprawdę krótki, gdyż trwa od 15 do 20 minut. Głowica lasera wprowadzana jest do środka pochwy przy użyciu specjalnej sondy, po czym następuje emisja wiązki światła w kierunku jej ścianek. Stymulacja laserem prowadzi do samoistnej regeneracji ścianek pochwy i przywrócenia ich prawidłowego funkcjonowania. Zabieg nie powinien powodować u pacjentki jakiegokolwiek uczucia dyskomfortu, przy czym warto zaznaczyć, że odbywa się bez udziału znieczulenia. Nie należy jednak obawiać się przy tym bólu. Pacjentki relacjonują, że podczas działania lasera odczuwają jedynie ciepło, które nie powoduje bólu. W zabiegach przeciwstarzeniowych głównym zadaniem lasera jest stymulacja ścianek pochwy do wytworzenia większej ilości kolagenu, którego obecność poprawia jędrność i elastyczność rozluźnionych tkanek.

Na jakie efekty można liczyć?

Efekty przy użyciu lasera są zazwyczaj natychmiastowe. Zabieg przy wykorzystaniu lasera odbywający się w warszawskiej klinice ginekologii estetycznej SkinClinic, skutecznie przyczynia się do poprawy życia seksualnego dzięki zwiększeniu elastyczności ścianek pochwy, a także zwężeniu ujścia macicy. Powoduje również wyrównanie pH pochwy, dzięki czemu skutecznie ogranicza infekcje, świąd, pieczenie i podrażnienie. W jego wyniku ustępuje nieprzyjemne nietrzymanie moczu w nocy, przy kasłaniu lub to spowodowane wysiłkiem itp. Zdarza się, że aby uzyskać optymalny efekt zabiegu, lekarz zleci powtórne jego wykonanie, w czasowym odstępie do 5 tygodni. Zazwyczaj jednak działanie lasera przynosi pożądane efekty po jednorazowym użyciu. Do kilku dni po zabiegu mogą wystąpić lekko drażniące przypadłości, takie jak zaczerwienienie w leczonym miejscu, bądź nadwrażliwość na dotyk, które jednak mijają bardzo szybko, bo już po 1 lub 2 dniach.

Więcej na temat zabiegów przeprowadzanych przy użyciu lasera MonaLisa Touch można przeczytać na stronie: http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/nietrzymanie-moczu/.