shutterstock_119680303

Laser Harmony XL – jak działa i dlaczego nie warto bać się laserów?

Zabiegi laserowe na twarz, to sposób na bezpieczne pozbycie się niedoskonałości przy maksymalnym bezpieczeństwie. Z pewnością wiele z nas kojarzy lasery dzięki ich uniwersalnemu wykorzystaniu – mogą one działać zarówno odmładzająco, jak i wyszczuplająco, a także usuwać zbędne owłosienie. Wśród tych wszystkich zalet, prym wiodą zabiegi na twarz wykorzystujące laser do wygładzania szczególnie problematycznych zmarszczek wokół oczu i zmarszczek mimicznych na całej twarzy. Nieocenioną właściwością laserów jest również możliwość odświeżenia skóry pełnej przebarwień chociażby po trądziku lub posiadającej znamiona po oparzeniach.

W jaki sposób działa laser Harmony XL?

W zabiegach przy pomocy lasera najczęściej wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe. Działanie lasera w zabiegach odmładzających (anti-aging) polega na fotostymulacji fibroblastów. Dzięki naświetleniu zaczynają one uzupełniać niedostatek kolagenu w skórze. Laser Harmony XL wysyła do skóry wiązkę światła w postaci bardzo krótkiego impulsu, jednak o ogromnej energii, której działanie jest dla pacjenta bezbolesne. Laser wnikając do skóry na głębokość jedynie 3 mm, jest w stanie skutecznie pobudzić ją do autoregeneracji.

W przypadku skoncentrowania na przebarwieniach leczenie wymierzone jest w zgromadzone złogi melaniny, odpowiedzialne za powstawanie ciemniejszych fragmentów skóry. Wysłana do niej wiązka lasera powoduje rozbicie substancji, która nie jest tak widoczna jak dotychczas. Kolejnym etapem jest samodzielne usunięcie zbędnego pigmentu, który zostaje samoczynnie wydalony przez organizm. Nie należy się niepokoić, jeśli w poddanych działaniu lasera fragmentach skóry wystąpi złuszczenie, jest to całkowicie naturalne i stanowi dalszy etap pozbywania się przebarwienia.

Jak przygotować się do zabiegu i jak wygląda rekonwalescencja?

Faktem jest, że przed zabiegiem nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Należy oczywiście jednak udać się wcześniej na konsultację lekarską, kiedy to lekarz stwierdzi, czy pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu. Przez zabiegiem jednak nie jest wskazane, aby się opalać, a także stosować mocno złuszczające peelingi do twarzy. Należy również unikać zarówno zabiegów, jak i kosmetyków mogących wywołać podrażnienie skóry.

Po zabiegu zaleca się chronić skórę przed promieniowaniem UV przy pomocy specjalistach kosmetyków o wysokich filtrach, a także zastosowanie tych o działaniu silnie nawilżającym, gdyż na skutek działalności lasera często występuje delikatne złuszczanie skóry, co jest jak najbardziej normalnym efektem po zabiegu.

Dlaczego warto wybrać leczenie laserem?

Zabiegi laserowe oceniane są pozytywnie ze względu na bardzo bezpieczne działanie, które nie uszkadza sąsiadujących z leczonym obszarem komórek skóry. Ponadto to urządzenie stworzone wręcz do stymulowania tak delikatnych partii skóry jak ta znajdująca się w obrębie oczu, ust, dłoni, szyi a także dekoltu. Zabieg nie wiąże się z żadnym wysiłkiem dla organizmu, ryzyko powikłań jest wręcz znikome, a zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i bolesnej rekonwalescencji. Działanie lasera doceniane jest przez wiele pacjentek i pacjentów, którzy cenią je za wywoływanie naturalnego efektu, a także widoczną poprawę stanu skóry, dzięki zniwelowaniu zarówno głębokich zmarszczek jak i tych mimicznych, zmniejszenie lub całkowite usuwanie blizn, a także nieestetycznych przebarwień zaburzających jednolitość skóry. Warto nadmienić, że w przypadku zastosowania się do wskazanej przez lekarza serii zabiegów, otrzymany efekt można zachować na stałe.

Specjalistami w leczeniu skóry przy pomocy lasera Harmony XL są lekarze z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic w Warszawie. Aby skorzystać z zabiegu laserem Harmony XL i dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu i innych przy pomocy różnych technologii i urządzeń odwiedź stronę: http://www.skinclinic.pl/.