masaze-antycelulitowe-wyszczuplajace

Labioplastyka, czyli rewitalizacja warg sromowych – kiedy warto się na nią zdecydować?

Problemy z wyglądem miejsc intymnych mogą być powodem kompleksów, które prowadzą do obniżenia poczucia własnej wartości. Kobieta w tej sytuacji czuje się niekomfortowo, unika kontaktów seksualnych z partnerem lub nie osiąga z nich satysfakcji, ponieważ nie czuje się dobrze w swoim ciele. Do zniekształcenia warg sromowych może dojść podczas porodu siłami natury, w wyniku wypadku lub w okresie menopauzy. Wargi  sromowe mogą być również niesymetryczne z powodu wad genetycznych. W każdym z tych przypadków , kobietom na pomoc przychodzi zabieg labioplastyki, który przywraca właściwy wygląd narządów intymnych kobiety.

Labioplastyka sposobem na odzyskanie kobiecości

Labioplastyka to zabieg, który ma na celu rewitalizację warg sromowych, poprawę ich elastyczności oraz wyglądu. Zabieg można przeprowadzić chirurgicznie lub z zastosowaniem lasera. Wszystko zależne jest od tego, jak duża jest deformacja i jak zaawansowanego zabiegu wymagają okolice intymne, by przywrócić im oczekiwany wygląd. Wskazaniami do wykonania zabiegu są zniekształcone i niesymetryczne wargi sromowe, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. A defekt ten może być bardzo nieprzyjemny, powodować dyskomfort podczas stosunków seksualnych, ale w przypadku znacznego przerostu – nawet podczas noszenia obcisłej bielizny czy spodni. Kobiety cierpiące na to schorzenie w zaawansowanym stadium, mają bolesne obtarcia i odparzenia, które mogą pojawiać się i nasilać nie tylko podczas upałów i wzmożonej aktywności fizycznej, ale również na co dzień. Prowadzić to może w konsekwencji do częstych infekcji intymnych, bólu i swędzenia.

Plastyka warg sromowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Plastykę pochwy oraz warg sromowych można przeprowadzić z zastosowaniem preparatu Desirial, w którego skład wchodzi kwas hialuronowy. Dzięki jego zastosowaniu modelować można kształt oraz wielkość warg sromowych. Kwas pozwala na uzyskanie poprawy nawilżenia oraz elastyczności okolic intymnych. Znika problem z odczuwaniem dyskomfortu, świądu oraz bólu w okolicach intymnych, a także przywrócona zostaje jędrność. Plastyka warg sromowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest procesem odwracalnym, w przeciwieństwie do tego samego zabiegu, który wykonywany jest z użyciem własnej tkanki tłuszczowej. Wargi sromowe większe wraz z wiekiem tracą swoją jędrność oraz zanikają, co powoduje duży dyskomfort u części kobiet. Przywrócenie im dawnego kształtu i wyglądu podczas zastosowania zabiegu z kwasem hialuronowym jest bezpieczne i skuteczne, a efekt zabiegu utrzymuje się przez dłuższy czas. Zabieg można powtarzać, by utrzymywać stały wygląd okolic intymnych na oczekiwanym poziomie. Cena zabiegu rewitalizacji warg sromowych z wykorzystaniem preparatu Desirial, kształtuje się na poziomie od 1600zł/1ml (http://www.skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/rewitalizacja-warg-sromowych/).

Zaleta zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Zastosowanie kwasu w procesie plastyki warg sromowych jest zabiegiem mało inwazyjnym i nie wymagającym rezygnacji z aktywności. W miarę szybko po zabiegu można wrócić do zdrowia i normalnego stylu życia. Duża zaletą jest także brak znieczulenia ogólnego, którego obawia się bardzo wielu pacjentów. Nie ma również szwów i związanych z tym blizn, zsinień czy krwawienia. Sam zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem specjalnej kaniuli, efekty zabiegu widoczne są od razu, na pełny efekt należy poczekać około 2 tygodni. Skutki zabiegu utrzymują się przez okres około dwóch lat. W momencie, gdy pacjentka dostrzega, że efekt zabiegu znacznie się pogorszył, może powtórzyć zabieg.

Więcej informacji można uzyskać poprzez kontakt na stronie kliniki medycyny estetycznej SkinClinic: http://www.skinclinic.pl/.