twarz

Kawitacja ultradźwiękowa twarzy – zabieg odmładzający i regenerujący skórę

Peeling kawitacyjny jest nowoczesną metodą oczyszczania skóry, która stanowi udoskonaloną alternatywę tradycyjnego oczyszczania. Efekt świeżej, gładkiej i jędrnej skóry w zaledwie kilka minut, dzięki fali ultradźwiękowej!

Na czym polega kawitacja ultradźwiękowa?

Kawitacja (inaczej peeling kawitacyjny) polega na skutecznym oczyszczeniu skóry dzięki falom ultradźwiękowym, które wnikają w jej głąb. W wyniku mikro-masażu wywołanego drganiami fal ultradźwiękowych, skóra uzyskuje efekt świeżości i wygląda na odmłodzoną.

Jak wygląda zabieg kawitacyjny falą ultradźwiękową?

Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka falą ultradźwiękową i odsłonięciu młodszej warstwy skóry, która wolna jest od martwych komórek, nadmiaru łoju i bakterii. Dzięki temu skóra lepiej wchłania odpowiednie preparaty. Ultradźwięki działają tylko wtedy, gdy skóra jest wilgotna, dlatego przed zabiegiem dokładnie zwilża się miejsce, które ma być poddane zabiegowi. Fala ultradźwiękowa pozwala dokładnie usunąć nadmiar sebum z porów i mieszków włosowych. Zaskórniaki, wągry, bakterie oraz zrogowaciały naskórek znika. Dzięki zabiegom możliwe jest rozjaśnienie przebarwień oraz spłycenie blizn. Peeling kawitacyjny jest skutecznym sposobem do walki z trądzikiem i wypryskami. Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju skóry, nawet u osób ze skórą wrażliwą na oczyszczanie metodą tradycyjną. Częstotliwość powtarzania zabiegu zależna jest od indywidualnych oczekiwań pacjenta. Dla podtrzymania efektu, najlepiej poddawać się zabiegom kawitacyjnym raz w miesiącu.

Zalety peelingu kawitacyjnego

Skóra jest gładka i zregenerowana, gdyż jej zewnętrzna warstwa ulega złuszczeniu. Dzięki kawitacji produkcja kolagenu i elastyny wzrasta. Po zabiegu skóra jest ujędrniona i nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo peeling kawitacyjny pobudza i przyspiesza odnowę komórkową i wzmacnia tkankę skórną. Skóra jest w stanie lepiej przyswajać substancje odżywcze, dzięki lepszemu metabolizmowi komórek. Przebarwienia i wypryski zostają usunięte. Także bakterie wywołujące trądzik są niszczone – zapewniają specjaliści ze SkinClinic w Warszawie. Dzięki zabiegom kawitacyjnym możliwa jest poprawa struktury blizn. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona ale stan ten utrzyma się tylko kilka minut. Peeling kawitacyjny stosuje się również jako przygotowanie do innych zabiegów skóry. Zabieg najczęściej wykonywany jest na twarzy, dłoniach i plecach.

Przeciwwskazania do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej

Większość osób może poddać się zabiegom kawitacyjnym w celu poprawy ogólnego wyglądu swojej skóry. Osoby, które chorują na nowotwory oraz choroby skóry nie mają takiej możliwości. Peelingu kawitacyjnego nie mogą wykonać również kobiety w ciąży.

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju skóry niezależnie od wieku. Zabieg peelingiem kawitacyjnym jest zalecany osobom, których pory są rozszerzone lub ich sucha skóra wymaga regeneracji i nawilżenia. Osoby posiadające zaskórniki, czy problem z trądzikiem również mogą poddać się zabiegowi. Także przetłuszczająca się skóra jest wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu.

Więcej informacji o zabiegu kawitacji ultradźwiękowej twarzy można uzyskać w SkinClinic.