cialo

Karboksyterapia – zdrowa alternatywa liposukcji i botoksu

Karboksyterapię stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów. Również zabiegi na twarz pozwalają zniwelować zmarszczki i rozjaśnić cienie pod oczami. Cofnij efekt starzenia się skóry, dzięki nowoczesnej metodzie!

Zabiegi karboksyterapii – na czym to polega?

Odpowiednia dieta i stosowanie kremów pielęgnacyjnych mogą zapewnić naszej skórze zdrowy wygląd. Niestety, nie na długo. Jak więc można uzyskać upragniony efekt, najlepiej w mało inwazyjny sposób, szybko i bezpieczne? Dzięki nowoczesnej metodzie stosowanej w dermatologii estetycznej – karboksyterapii.

Karboksyterapia jest przełomem w walce ze zmarszczkami, cellulitem i innymi oznakami starzenia się skóry. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów. To nic innego, jak odmłodzenie skóry z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Metoda pozwala skutecznie usunąć wszystkie niedoskonałości i cofnąć proces starzenia.

Karboksyterapia – jak to działa?

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę kontrolowanej dawki dwutlenku węgla, który przenika do tkanek, rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza powstawanie nowych. Przepływ krwi zwiększa się, a ta z kolei transportuje tlen i składniki odżywcze niezbędne organizmowi. Dwutlenek węgla rozbija złogi tłuszczowe i wpływa na stymulację kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna i ulega rewitalizacji. Dwutlenek węgla ma zbawienny wpływ na włókna kolagenowe, gdyż jest zupełnie naturalny dla naszego organizmu.

Zalety karboksyterapii

Z biegiem lat na naszej twarzy pojawiają się cienie i worki pod oczami, co nadaje twarzy smutny, wiecznie zmęczony wygląd. Dzięki karboksyterapii dwutlenkiem węgla można poprawić ten stan i nadać spojrzeniu świeżości. Ponieważ produkcja kolagenu zwiększa się, skóra po zabiegu odzyskuje zdrowy koloryt i jest bardziej sprężysta. Tłuszcz odkładający się na udach i walka z cellulitem spędza kobietom sen z powiek. Dzięki CO2 kwas węglowy ulega zmianie i niszczy komórki tłuszczowe. Także rozstępy na brzuchu, czy udach są kolejnym mało estetycznym problemem kobiecym. Nadmiernie rozciągnięta skóra i zerwanie włókien kolagenowych powoduje powstawanie rozstępów. Karboksyterapia upora się także i z tym problemem. Gęstość skóry ulegnie znacznej poprawie, podobnie jak jej ogólny wygląd. Zabieg wykonuje się szybko i jest to zupełnie bezbolesne dla pacjenta. Efektem zabiegu jest szczupła sylwetka, zredukowane zmarszczki i zdrowa skóra. Karboksyterapia dobrze działa również na włosy – stają się mocne i gęste. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich typów skóry, a skutki uboczne są znikome.

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz panie karmiące piersią. Zabieg jest również wykluczony w przypadku nowotworów, stanów zapalnych skóry i zakażeń grzybicznych. Karboksyterapii nie zostaną poddane osoby przyjmujące antybiotyki oraz osoby z chorobami płuc i niewydolnością nerek.

Zadbaj o swoją skórę i spraw, by pozostała świeża i młoda jak najdłużej! Teraz jest to możliwe dzięki nowoczesnej metodzie zastosowania dwutlenku węgla. Więcej informacji o zabiegach karboksyterapii na twarz, okolice oczu i ciało, można uzyskać w SkinClinic.