vaser lipo

Jak szybko schudnąć bez diety i ćwiczeń? Poznaj zabiegi Vaser Lipo i Liposunix!

Skuteczne odchudzanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo bogatego repertuaru diet i suplementów, które mają za zadanie spalić nadmierną tkankę tłuszczową, wiele osób wciąż bezskutecznie dąży do wymarzonej sylwetki. Przestrzeganie rygorystycznej diety w połączeniu z treningami jest z pewnością najpewniejszym sposobem na schudnięcie, jednak bardzo często zniechęcamy się długim oczekiwaniem na efekty i poddajemy w obliczu wyrzeczeń czy trudności. Osoby, które pragną niemal natychmiastowo cieszyć się zgrabnym, jędrnym ciałem, bez konieczności głodzenia się i wylewania siódmych potów na siłowni, mogą skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. O najskuteczniejsze zabiegi odchudzające i modelujące sylwetkę zapytaliśmy specjalistów z kliniki SkinClinic w Warszawie. Rekomendują oni urządzenia Vaser Lipo i Liposunix.

Vaser Lipo

Vaser Lipo to jeden z najskuteczniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, który stanowi nieinwazyjny odpowiednik dla tradycyjnej liposukcji. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe wprost do tkanki tłuszczowej, rozbijając ją i ułatwiając jej odessanie. W przeciwieństwie do dawnych technologii liposukcji ultradźwiękowej, Vaser Lipo jest niezwykle precyzyjny i delikatny. Oddziałuje on wyłącznie na komórki tłuszczowe, pozostawiając okoliczne nerwy, naczynia krwionośne i tkankę łączną w stanie nienaruszonym. Zabieg pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, odsłonić ukryte pod nią mięśnie oraz ujędrnić skórę, a to wszystko bez dotkliwych skutków ubocznych czy długiego okresu rekonwalescencji.

Na tym jednak nie kończą się możliwości zabiegu Vaser Lipo. Poza liposukcją zbędnego tłuszczu, lekarz może wykorzystać odessaną tkankę tłuszczową w celu wypełnienia wybranego obszaru ciała (np. pośladków) lub dokonać lipomioplastyki, czyli wymodelowania tkanki tłuszczowej tak, by podkreślić zarys mięśni i je wyeksponować.

Vaser Lipo znajdzie zastosowanie w wyszczuplaniu rejonów brzucha i talii, a także ud, bioder, kolan oraz pleców. Oto, jak przebiega zabieg:

  • Do tkanki tłuszczowej aplikowane jest znieczulenie miejscowe.
  • Emitowane fale ultradźwiękowe powodują oddzielenie tkanki tłuszczowej i jej emulsyfikację (upłynnienie).
  • Tłuszcz ulega usunięciu poprzez cienką kaniulę lub masaż.
  • Lekarz przeprowadza procedury dodatkowe, jak np. przeszczep tłuszczu własnego czy lipomioplastykę, w zależności od potrzeb pacjenta.
  • Po zabiegu skóra ulega przebudowie, dlatego efekty Vaser Lipo pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni.

Liposunix

Liposunix, jak zapewniają jego twórcy, może zmniejszyć obwody ciała o nawet 2,5 cm po wyłącznie jednym zabiegu. Urządzenie emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Podobnie jak Vaser Lipo, Liposunix działa wyłącznie na tkankę tłuszczową, dlatego jest on zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. Na skutek podgrzania, komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, co w dalszym etapie prowadzi do ich usunięcia z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Dzięki Liposunix możemy pozbyć się zbędnych centymetrów z obszaru brzucha, talii, bioder czy pośladków. Na pełne rezultaty należy poczekać ok. 2-3 miesiące do czasu, aż ciało wydali uszkodzone komórki tłuszczowe. Aby usprawnić ten proces, przez kilka tygodni od zabiegu warto pić dużo wody.

Vaser Lipo i Liposunix umożliwiają redukcję opornej tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych miejsc ciała. Chociaż uzyskanie tych spektakularnych rezultatów nie wymaga od nas konieczności podejmowania jakiegokolwiek wysiłku pod postacią ćwiczeń czy diety, to lekarze podkreślają, że efekty zabiegu będą o wiele lepsze i trwalsze, jeśli wcielimy w życie aktywność fizyczną i zasady zdrowego odżywiania.