Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Poznaj najskuteczniejsze zabiegi medycyny estetycznej!

Nadwaga i otyłość to problem coraz większej liczby osób. Utrata wielu kilogramów wymaga cierpliwości, konsekwencji i dyscypliny w utrzymaniu diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Czy można jakoś uzupełnić kurację odchudzającą? Co zrobić z wiotką skórą po odchudzaniu? Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma rozwiązanie na ten powszechny kłopot. Okazuje się, że można stracić tkankę tłuszczową i ujędrnić skórę szybko i bezboleśnie dzięki najnowszym zabiegom.

Zabiegi antycellulitowe

W walce z cellulitem pomogą masaże, na przykład masaż bańką chińską. Masaże poprawiają krążenie, ale też rozbijają tkankę tłuszczową i redukują „pomarańczową skórkę”. Największe efekty przynosi połączenie kuracji odchudzającej z takim zabiegiem.

Jeżeli jednak problem przybierze większe rozmiary, należy zdecydować się na któryś z zabiegów medycyny estetycznej. Popularnym rozwiązaniem jest zabieg ICOONE oferowany w specjalistycznych klinikach. W Warszawie jest on dostępny w renonowanej klinice medycyny estetycznej SkinClinic (http://skinclinic.pl). Wykorzystywane urządzenie jest wyposażone w głowice z rolkami. W ten sposób wykonuje się zabieg przypominający masaż, który skutkuje zwiększenie przepływu limfatycznego oraz stymulację fibroblastów. Dzięki temu pobudzana jest także produkcja kolagenu, a skóra staje się napięta.

Redukcja cellulitu jest możliwa również poprzez zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków. Wprawianie komórek tłuszczowych w drgania rozbija je i wywołuje wydalenie ich z organizmu. Dodatkowym rezultatem jest pozbycie się cellulitu z miejsc poddanych zabiegowi. Podobnym zabiegiem jest LipoShock, który wykorzystuje fale ShockWave i UltraWave. Jest on szczególnie zalecany osobom z zaawansowanym stadium cellulitu (na poziomie III i IV stopnia). Aby poddać się zabiegowi, należy mieć tkankę tłuszczową o grubości min. 2 cm.

Zabiegi wyszczuplające

Likwidacja tkanki tłuszczowej to jedna z najczęstszych próśb pacjentów klinik medycyny estetycznej. Zabiegów, które umożliwiają taki rezultat jest wiele. Jednym z nich jest wspomniany już zabieg wykorzystujący ultradźwięki. Jednak w przypadku osób z miejscową otyłością skuteczniejszy okaże się Smart Lipo. To rodzaj liposukcji z wykorzystaniem lipolasera, który dotrze nawet w trudno dostępne miejsca. W ten sposób można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z szyi, policzków, ramion czy podbródka.

Innym popularnym zabiegiem jest liposukcja Body Jet, dzięki której można zredukować tkankę tłuszczową z dużych powierzchni ciała. Jest to liposukcja wspomagana strumieniem wodnym. Może być dodatkowo połączona z… reimplantacją, co umożliwia dowolne modelowanie ciała, na przykład powiększenie biustu.

Zabieg trzy w jednym

Nowoczesne kliniki oferują zabieg umożliwiający modelowanie sylwetki, lifting twarzy i ujędrnienie skóry. Jak to możliwe? Innowacyjne urządzenie Maximus wykorzystujące trójpolarną falę radiową podgrzewa i usuwa tkankę tłuszczową, wywołując skurcz włókien kolagenowych umożliwia poprawę napięcia skóry, a wprawiając mięśnie twarzy w delikatne drgania, pozwala na ich modelowanie. Zazwyczaj przy redukcji tkanki tłuszczowej wykonuje się 6-8 zabiegów. Czas trwania jednego zabiegu to jedynie 20-45 minut. Informacje o przeciwskazaniach można znaleźć na stronie http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/c36-cellulit/maximus/. Zabiegu nie wykonuje się kobietom w ciąży, podczas laktacji lub menstruacji. Efekty zabiegu Maximus utrzymują się aż do roku!