masaze-antycelulitowe-wyszczuplajace

Jak pozbyć się cellulitu? Poznaj sekret skutecznej walki z pomarańczową skórką

Nieestetyczną „pomarańczową skórkę” niektórzy nazywają chorobą cywilizacyjną. Faktycznie, ten problem dotyczy coraz większej ilości osób. Zdecydowanie łatwiej jest mu zapobiegać niż się go pozbyć. Jeśli cellulit jeszcze się nie pojawił, warto regularnie się ruszać oraz pilnować zdrowej diety. Jeżeli cellulit już nas dotyczy, także należy stosować się do zasad zdrowego trybu życia, jednak aby go wyeliminować trzeba zdecydować się na inne działania.

Krok pierwszy: zdrowy styl życia

Jak żyć zdrowo? Trzeba pamiętać, że w przysłowiu „jesteś tym, co jesz” jest wiele prawdy. Komponując codzienne posiłki, pamiętajmy o szkodliwości chemicznych dodatków do konserwowania żywności. Unikajmy nadmiaru soli, poszukajmy zdrowszych zamienników cukru (syrop klonowy czy miód mają lepsze właściwości). Warto też ograniczyć cukry proste na rzecz złożonych, czyli spożywać pieczywo i makaron z mąki pełnoziarnistej. Dobrą zasadą jest jedzenie większej ilości węglowodanów w pierwszej części dnia oraz codzienne uwzględnienie 5-7 porcji warzyw lub owoców. Podczas odchudzania kluczowe jest także odpowiednie nawadnianie organizmu.

Krok drugi: podstawowa walka z cellulitem

Jeżeli na skórze widzimy nieestetyczny cellulit, możemy włączyć do codziennej higieny parę nawyków, które mogą go zniwelować. Podstawowym działaniem będzie stosowanie gruboziarnistych peelingów. Domowym sposobem na ujędrnianie skóry będzie też prysznic z wykorzystaniem naprzemiennie ciepłej i zimnej wody. Gabinety SPA oraz kliniki medycyny estetycznej i kosmetologii mają w swojej ofercie masaże antycellulitowe, z których warto skorzystać. Masaż antycellulitowy rozbije tkankę tłuszczową, pobudzi krążenie i przyspieszy przemianę materii, a należy do najprzyjemniejszych zabiegów, które poprawią też samopoczucie. Nie każdy wie, że słynny masaż bańką chińską także ma właściwości antycellulitowe.

Krok trzeci: zabiegi

Wiele zabiegów dostępnych w klinikach ma działanie antycellulitowe. Warszawska klinika SkinClinic (http://skinclinic.pl) ma w swojej ofercie takie zabiegi jak: Maximus, ICOONE, CoaxMed czy zabieg antycellulitowy z wykorzystaniem ultradźwięków. Zabieg ICOONE jest innowacyjną metodą zwalczania cellulitu, ponieważ wykorzystuje on specjalne głowice masujące z rolkami posiadające mikrootwory. Taki masaż zwiększa przepływ krwi oraz przepływ limfatyczny, a także pobudza produkcję kolagenu. Rezultatem jest zregenerowana skóra oraz widoczna redukcja cellulitu. Zabieg CoaxMedniweluje cellulit poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych. Może być wykonywany na twarzy oraz ciele.

Cellulit III i IV stopnia

Co może zrobić osoba z cellulitem w zaawansowanym stadium? Zabieg antycellulitowy LipoShock został zaprojektowany właśnie w celu redukcji cellulitu III i IV stopnia. Aby skorzystać z zabiegu, należy mieć tkankę tłuszczową o grubości min. 2 cm. LipoShock wykorzystuje fale dźwiękowe i ultradźwiękowe, rozbijając tkanki tłuszczowe. Następnie tłuszcz jest usuwany z organizmu przez naturalne procesy metabolizmu. Zabieg trwa tylko 20-40 minut, a ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych rezultatów jest zależna od indywidualnego przypadku oraz oczekiwań pacjenta.  Pozostałe właściwości zabiegu to poprawa jędrności skóry, usunięcie toksyn z organizmu, zniwelowanie obrzęku oraz „ciężkich nóg”. Informacje o tym, jak przygotować się do zabiegu oraz jakich zaleceń przestrzegać tuż po nim, są dostępne na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/c36-cellulit/liposhock/.