implant

Implanon NXT – nowoczesna i najskuteczniejsza metoda antykoncepcji

Jeśli szukasz długoterminowej antykoncepcji, która gwarantuje skuteczność na poziomie prawie 100%, a do tego jest zupełnie bezpieczna i mało inwazyjna, to Implanon NXT jest stworzony dla kobiet takich jak Ty!

Czym jest Implanon NXT i jak działa?

Implanon NXT to jednorazowy implant antykoncepcyjny, umieszczony w sterylnym aplikatorze. Jest to hormonalna metoda długo działającej antykoncepcji, najnowsza na polskim rynku. Implant jest małym i giętkim pręcikiem – ma zaledwie 4 cm długości i 2 mm szerokości. Składa się tylko z jednego składnika – progestagenu. Zbudowany jest ze specjalnego rodzaju silikonu, który zawiera określoną dawkę hormonu. Po wszczepieniu implantu pod skórę, zaczyna od razu wydzielać do krwi hormon, dzięki temu hamuje owulację oraz zagęszcza śluz szyjkowy, przez co tworzy nieprzepuszczalną barierę dla plemników.

Czy Implanon NXT jest skuteczny?

Implant zapewnia skuteczną metodę antykoncepcji na poziomie 99,5 % – informują specjaliści ze SkinClinic. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo niskie. Implanon NXT jest minimalnie inwazyjny i może być zastosowany u kobiet, które nie tolerują innych, tradycyjnych metod antykoncepcji. Dodatkowo, bezpieczny jest dla kobiet karmiących piersią. Implanon NXT zapewnia ochronę przed nieplanowaną ciążą nawet do 3 lat. Obecnie uważany jest za najskuteczniejszą metodę antykoncepcji, bardziej skuteczną niż tabletki hormonalne.

Dla kogo Implanon NXT?

Implant jest dla kobiet, które są wrażliwe na inne metody antykoncepcji oraz kobiet, które szukają stałej, długotrwałej i przede wszystkim skutecznej formy antykoncepcji. Implanon doskonały jest dla aktywnych seksualnie kobiet, a dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. Zaleca się go paniom w przedziale wiekowym 18-40.

Gdzie wszczepiony zostaje implant Implanon NXT?

Przed założeniem implantu lekarz ginekolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentką oraz wykonuje podstawowe badanie ginekologiczne, na podstawie którego oceni, czy wszystkie przeciwwskazania przed zabiegiem zostały wyeliminowane. Pacjentka powinna posiadać aktualny wynik badania cytologicznego oraz USG piersi. Implanon NXT zakłada się w dyskretnym miejscu – na wewnętrznej części przedramienia ręki niedominującej. Zabieg wszczepienia trwa tylko kilka minut, a pacjentka nie czuje większego bólu podczas jego trwania. Implant zaczyna działać już po kilku godzinach od nałożenia. Po jego usunięciu płodność kobiety jest przywrócona w bardzo szybkim czasie. Kobieta może zauważyć zmianę charakteru krwawień miesiączkowych – mogą występować rzadziej lub częściej, ale nie jest to powód do obaw.

Kiedy należy założyć implant?

Implant powinno się założyć pomiędzy pierwszym, a piątym dniem miesiączki w przypadku zmiany przez pacjentkę hormonalnej metody antykoncepcji. Implanon NXT może być usunięty w dowolnym momencie, a zakładany jest raz na trzy lata. Zaraz po usunięciu można zaaplikować nowy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Implant nie może być założony w przypadku chorób nowotworowych. Także żółtaczka i choroby wątroby wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Kobieta nie może być w ciąży, ani nie może być uczulona na progestagen.

Więcej informacji na temat nowoczesnej metody antykoncepcji Implanon NXT można uzyskać w SkinClinic.