thermopeel

Dzień kobiet, czyli zrób coś dla siebie – w trosce o skórę i samopoczucie

Dzień kobiet jest doskonałym pretekstem by sprawić sobie przyjemność i zadbać o swoją skórę. Tym bardziej, że po zimie może być ona przesuszona, podrażniona i wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Wpływają na to niekorzystne i zmienne warunki pogodowe, suche powietrze w pomieszczeniach, ogrzewanie oraz grube warstwy noszonych w chłodne dni ubrań. Jaki prezent warto sobie sprawić na tę okazję?

Obagi Medical – zadbaj o swoją skórę!

Doktor Zein Obagi opracował specjalne kosmetyki, które dbają o skórę kobiet na całym świecie. Dzięki ich zastosowaniu można zadbać o skórę niezależnie od jej wieku oraz koloru. Kosmetyki zawierają skoncentrowane składniki, które wnikają w skórę i sprawiają, że odzyskuje ona nawilżenie i blask, który utraciła. Kosmetyki Obagi dbają o skórę kompleksowo. Nie działają jedynie na jej powierzchni, ale wnikają głęboko w jej struktury, wydobywając jej piękno ze środka. Kosmetyki tej marki pozwalają na to, by walczyć zarówno ze starzeniem się skóry, trądzikiem, przebarwieniami, przetłuszczającym się naskórkiem, uszkodzeniami skóry powstałymi po nadmiernej ekspozycji na słońce. Skóra pozwala nam na ochronę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, jednocześnie jest wystawiona na ich bezpośrednie działanie. Właściwa pielęgnacja to gwarancja utrzymanie jej pięknego wyglądu i właściwego funkcjonowania na długie lata. Kosmetyki Obagi polecane są na całym świecie, przez najlepsze kliniki medycyny estetycznej, takie jak SkinClinic (http://www.skinclinic.pl/).

Obagi Medical – oferta kosmetyczna

Wśród proponowanych preparatów Obagi, z których można skorzystać by się rozluźnić i jednocześnie zapewnić skórze odpowiednio dobrane składniki, możemy wyróżnić:

  • OBAGI NU-DERM Fx – stosowany w przypadku skóry dojrzałej, na której widoczne są objawy starzenia się oraz przebarwienia powstające z wiekiem. W skład serii wchodzą kosmetyki stosowane zarówno na dzień, jak i na noc – toniki, kremy, żele. Kosmetyki  tej serii wpływają na znaczną poprawę elastyczności naskórka, spłycenie zmarszczek, zlikwidowanie skórnych przebarwień, a także zapewniają skórze właściwą ochronę (tu sprawdzi się całoroczny krem przeciwsłoneczny SPF 50). Kosmetyki występują w wersji do skóry od normalnej do suchej oraz od normalnej do tłustej, więc trzeba je właściwie dobrać. Najskuteczniejsze działanie zapewni stosowanie całej serii do danego rodzaju skóry, z zachowaniem odpowiedniej kolejności.
  • OBAGI-C Fx – zestaw kosmetyczny, którego działanie oparte jest na preparatach  witaminą C. Sprawdza się w walce z pierwszymi objawami starzejącej się skóry i po pojawieniu się pierwszych zmarszczek. Ich zastosowanie pozwala zniwelować pierwsze objawy starzenia oraz zatrzymać młody wygląd skóry na dłużej. Witamina C jest silnym antyoksydantem, który ma wpływ na rozjaśnienie skóry, walkę z wolnymi rodnikami, powodującymi starzenie się skóry, chroni również przed utratą wody oraz promieniowaniem UV. Pomaga w wytwarzaniu kolagenu, który uelastycznia skórę i nadaje jej młodszy wygląd. Kosmetyki stosuje się w serii, tak jak w przypadku Obagi Nu-Derm Fx występują one w 2 wariantach do rożnego rodzaju skóry i stosuje się je w odpowiedniej konfiguracji, zaleconej przez lekarza.
  • Obagi Professional C-Serum – serum z witaminą C, które zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Aplikowany jest bezpośrednio na skórę, przed nałożeniem kremu i makijażu. Występuje w trzech stężeniach. Rozjaśnia naskórek, pozwala zatrzymać wodę, pobudza produkcję kolagenu i usuwa przebarwienia.
  • ELASTIderm Eye Serum – dzięki zawartości kofeiny, zastosowanie tego kremu pod oczy spowoduje usuniecie obrzęków, a skóra będzie gładka i elastyczna.

Oferta kosmetyczna Obagi dostępna na stronie: http://www.skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/obagi/.