karboksyterapia

Dwutlenek węgla – sposób na młodość?

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów na ciało o kompleksowym działaniu odżywczo-odmładzającym. Jednym z nich jest karboksyterapia – główna skuteczność tego zabiegu tkwi w wykorzystaniu dwutlenku węgla pod naszą skórą. Na czym dokładnie polega ten zabieg i co należy o nim wiedzieć?

Dwutlenek węgla pod skórą

Dwutlenek węgla swoje zastosowanie w medycynie zaczął mieć już wiele lat temu, kiedy w latach 30. XX wieku francuscy lekarze zastosowali go u osób cierpiących na niewydolność żylną. W trakcie kolejnych dekad gaz stosowano także jako lek na zmiany troficzne skóry przy miażdżycy i cukrzycy. W trakcie stosowania dwutlenku węgla zauważono, że znacznie poprawia on wygląd i ogólny stan skóry. Wtedy właśnie, w latach 90., medycyna estetyczna w Polsce zaczęła się rozwijać; powstał pomysł także by dwutlenek węgla, poprzez jego upiększające działanie wykorzystać w medycynie estetycznej. Sposób znajdywał zastosowanie w walce z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, wypadaniem włosów, starzeniem się i wiotkością skóry, redukcji zmarszczek. Dlaczego dwutlenek wykazuje właśnie takie właściwości? Bowiem dwutlenek węgla stale przebywa w naszym organizmie i reguluje przepływ krwi. Główną właściwością gazu jest rozszerzanie naczyń krwionośnych. Poprzez podanie dodatkowej ilości CO2, przepływ krwi zostaje przyspieszony, skóra jest stymulowana do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla rozbija także nagromadzony tłuszcz, stąd działanie redukujące miejscową tkankę tłuszczową

Kiedy warto zainteresować się zabiegiem?

Głównym wskazaniem jest chęć ogólnej poprawy wyglądu naszego ciała i rewitalizacja skóry oraz wymodelowanie sylwetki. Metoda karboksyterapii, dostępna w Skinclinic, jest doskonała przy redukcji cellulitu, miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, zwiotczonej skóry, zarówno na skutek naturalnego starzenia się skóry jak i ciąży. Terapia przydatna jest przy zaburzeniach krążenia, i występowaniu worków i zwiotczeń czy cieni pod oczami. Aby zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty należy wykonywać go seriami; najpierw z częstotliwością co kilka dni, potem – coraz rzadziej. Wszystkich informacji z pewnością udzieli lekarz przeprowadzający zabieg, który będzie wiedział jak dostosować terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak przebiega zabieg?

Do zabiegu wykorzystana jest specjalistyczna aparatura, która monitoruje ilość, temperaturę i przepływ dwutlenku węgla w organizmie. Dwutlenek węgla podawany jest bezpośrednio poprzez cienką igłę. Podczas zabiegu można odczuwać lekki ból, uczucie rozepchnięcia pod skórą, gaz szybko i łatwo rozprzestrzenia się po organizmie. Długość zabiegu zdeterminowana jest przez ilość podawanego w trakcie procedury gazu. Tuż po zabiegu możemy spodziewać się śladów i zaczerwienienia po igłach, które jednak bardzo szybko znikają. Widoczny może być także obrzęk, który także zredukuje się po kilku minutach.   

Efekty:

  • redukcja cellulitu,
  • wygładzenie rozstępów,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • dotlenienie skóry ,
  • redukcja zmarszczek.

Przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu karboksyterapii jest ciąża, ciężkie choroby serca i płuc, choroba nowotworowa, stany zapalne skóry w okolic zabiegowej i terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej.

Więcej szczegółów o ofercie karboksyterapii i innych zabiegach z gabinetu medycyny estetycznej Skinclinic znajdziesz pod adresem: www.skinclinic.pl.