Fotolia_59648630_Subscription_L

Dotleń swoją skórę i znów poczuj się pięknie!

Często zanim znajdziemy idealne rozwiązanie naszego problemu musi upłynąć wiele czasu. Metoda prób i błędów sprawdza się zarówno przy wybieraniu butów, kupowaniu auta czy pielęgnacji skóry. W ostatnim przypadku czasu na znalezienie złotego środka może być potrzeba naprawdę wiele. Jeśli zdrowo się odżywiasz, dbasz o skórę, a mimo to widzisz na niej pierwsze oznaki starzenia może się okazać, że dbasz niewystarczająco. Problemem może być niedotlenienie Twojej skóry. W takim przypadku ratunkiem jest karboksyterapia.

Im więcej tlenu, tym lepiej

Karboksyterapia to najprościej mówiąc dotlenienie skóry, która otrzymując zastrzyk powietrza ponownie, albo nawet na nowo, budzi się do życia – co najważniejsze efektywniejszego! Zabieg karboksyterapii w latach 80-tych stosowany był w leczeniu dolegliwości żylnych, jednak kilkanaście lat później odkryto jego zbawienny wpływ na leczenie cellulitu oraz likwidowanie niedoskonałości skóry twarzy. Dzięki niemu można znacznie poprawić wygląd zewnętrzny skóry, działając przede wszystkim od wewnątrz. Wyniki przeprowadzonych badań mówią same za siebie. Dzięki karboksyterapii zwiększa się aż o 40% dopływ tlenu do leczonego obszaru, co powoduje lawinę pozytywnych następstw. O 36% zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego napięcia i gęstości skóry. Zabieg pozwala także zmniejszyć aż o 29 % zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Jak wygląda zabieg?

Sama terapia nie polega na podawaniu tlenu do komórek skóry, jak mogłaby wskazywać nazwa, ale wręcz odwrotnie – do komórek wtłoczony zostaje dwutlenek węgla. Dzieje się tak przy pomocy specjalistycznego urządzenia Fenix Carboxytherapy, używanego podczas zabiegu. Wtłaczany pod skórę dwutlenek węgla powoduje silne rozszerzanie naczyń krwionośnych, co z kolei powoduje, że krew ma lepszy dopływ do tkanek. Zwiększone krążenie powoduje, że do poszczególnych komórek dociera nie tylko więcej krwi, ale i cennego tlenu i substancji odżywczych. Dwutlenek węgla podawany jest zarówno metodą śródskórną jak i podskórną, a dzięki specjalistycznej metodzie jest to zabieg bezbolesny – wyjaśniają eksperci Kliniki Skin Clinic (http://skinclinic.pl/). Podczas jego trwania lekarz ma pełną kontrolę nad tym jak często i w jakich dawkach dwutlenek węgla jest aplikowany pod skórę. Cały zabieg nie trwa dłużej niż 15-40 minut

Efekty terapii

Pierwszy zabieg jest dopiero wstępem do dalszych działań, by zobaczyć końcowe rezultaty należy poddać się serii 10 zabiegów. Zabieg pomaga likwidować cienie pod oczami, a także koryguje opadające powieki. Doskonale radzi sobie także z niwelowaniem pierwszych oznak starzenia, takich jak opadający owal twarzy czy pojawiające się zmarszczki na twarzy i szyi. Dzięki iniekcji tlenu następuje poprawa elastyczność i jędrność skóry, bez ingerencji skalpela i igieł. Jeśli zatem obawiasz się skomplikowanych zabiegów z zabiegu medycyny estetycznej, które trwają długo, a okres rekonwalescencji eliminuje Cię z życia zawodowego i towarzyskiego, to znalazłaś doskonałą alternatywę. Zabieg karboksyterapii (http://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/zabiegi-na-oczy/karboksyterapia) pozwoli Ci uzyskać rewelacyjne efekty, zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa.