ramiona

Dieta, ćwiczenia czy zabiegi medycyny estetycznej? Poznaj skuteczne sposoby na obwisłe ramiona

Lato to sezon na topy i sukienki na ramiączkach. Niestety, otłuszczone i obwisłe ramiona z pewnością nie dodadzą uroku naszej wakacyjnej kreacji. Co odpowiada za nieestetyczny wygląd ramion i jak przywrócić im smukłość oraz jędrność? Przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym Twoje ramiona znów będą powodem do dumy.

Obwisłe ramiona – przyczyny

Wiotkie, zwisające ramiona potocznie nazywane motylkami czy pelikanami, to w szczególności problem pań dojrzałych, jednak pojawiać się mogą one również u młodych kobiet. Za nie najlepszą kondycję naszych ramion w dużej mierze odpowiada upływ czasu. Wraz z wiekiem skóra traci swą elastyczność, przez co ramiona stają się obwisłe i “luźne”. Takie ramiona często spotykamy także u kobiet po drastycznym odchudzaniu, w wyniku którego skóra nie zdążyła przystosować się do nowego rozmiaru ciała. Wiotkość skóry może być również efektem zaniedbań w zakresie pielęgnacji. Jeśli nie dostarczamy skórze właściwego nawilżenia, sprzyja to jej odwodnieniu i wysuszeniu, a w konsekwencji – utracie sprężystości.

Jak wyszczuplić ramiona?

Największym sprzymierzeńcem w walce o smukłe, jędrne ramiona jest aktywność fizyczna. Wybierając ćwiczenia, postaw na takie, które angażują nie tylko biceps, ale również triceps. Jeżeli zależy Ci na wyszczupleniu ramion możesz poddać je treningowi siłowemu (np. ćwiczeniom z ciężarkami), w połączeniu z treningiem cardio, które mają na celu intensywne spalanie tkanki tłuszczowej. Doskonałym sposobem, dzięki któremu wzmocnisz i wysmuklisz swoje ramiona jest pływanie, jogging, aerobik lub nordic walking.

Jak ujędrnić ramiona?

Aby cieszyć się jędrnymi ramionami, powinnaś poświęcić uwagę ich odpowiedniej pielęgnacji. Zadbaj o właściwe nawilżenie skóry ramion, zwłaszcza, gdy jesteś w trakcie odchudzania.

  • Dostarczaj swojemu organizmowi co najmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia i wystrzegaj się głodówek.
  • Stosuj balsamy nawilżające, a w przypadku tendencji do odkładania tłuszczu w okolicy ramion – balsamy wyszczuplające i ujędrniające.
  • Raz w tygodniu wykonaj peeling ramion. Pozwoli on pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu ułatwi skórze wchłonięcie substancji zawartych w kremach i balsamach.

Zabiegi medycyny estetycznej w trosce o smukłe ramiona

Specjaliści z kliniki SkinClinic w Warszawie są zdania, że w przypadku znacznej wiotkości i otłuszczenia ramion tradycyjne metody mogą okazać się nieskuteczne. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak Maximus, Vaser Lipo czy Liposunix dają nieporównywalnie lepsze rezultaty.

  • Zabieg Maximus – dzięki połączeniu technologii fali radiowej RF i dynamicznej aktywacji mięśni, urządzenie to sprzyja ujędrnieniu ramion i redukcji tkanki tłuszczowej w ich obrębie. Podczas zabiegu, głowica urządzenia powoduje podgrzanie skóry i tkanki tłuszczowej, co wpływa pozytywnie na nasze ramiona pod wieloma względami. Po pierwsze, wysoka temperatura uwalnia tłuszcz z komórek i ułatwia jego usunięcie dzięki przyspieszeniu metabolizmu tłuszczu. Po drugie, energia emitowana przez urządzenie powoduje kurczenie się i namnażanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność naszej skóry.
  • Vaser Lipo – umożliwia bezinwazyjną liposukcję ultradźwiękową, czyli odessanie nadmiernej tkanki tłuszczowej na skutek oddziaływań fal ultradźwiękowych. Energia ultradźwięków powoduje upłynnienie tłuszczu, który w dalszym etapie zostaje usunięty przy pomocy kaniuli lub masażu. Vaser Lipo pozwoli wyraźnie zmniejszyć obwód ramion, ujędrnić skórę oraz wyeksponować mięśnie ukryte dotąd pod warstwą tłuszczu.
  • Liposunix – działa precyzyjnie na tkankę tłuszczową za pośrednictwem ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, powodując podgrzanie komórek tłuszczowych i ich trwałe uszkodzenie. W ciągu 8-12 tygodni od zabiegu Liposunix, organizm stopniowo pozbywa się tłuszczu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Ta ok. 1-godzinna niemalże bezbolesna procedura, skutkuje redukcją obwodów ciała o nawet 2,5 centymetry.