5-zabiegow-na-cialo

Depilacja laserowa – najlepszy sposób na gładkie ciało!

Laserowe usuwanie owłosienia to najskuteczniejszy sposób eliminacji włosów. Depilację tą można zastosować wobec miejsc intymnych, pach, rąk, nóg, a nawet pleców i klatki piersiowej, czyli w rzeczywistości depilować można całe ciało. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej polecają poddanie się depilatorowi laserowemu, który niesie ze sobą wiele zalet. Jednymi z nich są bezpieczny wpływ na skórę poddaną zabiegowi oraz długo utrzymujący się efekt. Dowiedz się więcej na temat laserowej depilacji owłosienia!

Specyfika eliminacji owłosienia

Usuwanie owłosienia to pielęgnacyjna czynność, która nie tylko pomaga zachować higienę, ale również wpływa na estetykę ciała. Depilację wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W ostatnim czasie, płeć męska nie stawia sobie ograniczeń w tej konkretnej czynności i również usuwa owłosienie z miejsc intymnych, pleców, klatki piersiowej czy pach.

Mimo, że cel depilacji jest jeden, ma ona pozbyć się owłosienia  z konkretnego obszaru powierzchni skóry, to nie jest ona ukierunkowana na jedną metodę. Otóż z jednej strony odbywa się w domowym zaciszu, przy wykorzystaniu zwykłej maszynki do golenia, wosku, plastrów lub szpatułki. Z drugiej bazuje na specjalistycznym sprzęcie i preparatach w klinikach lub salonach kosmetycznych. To właśnie te drugie, mają większą skuteczność, ponieważ są dokładniejsze, a efekt zabiegu przeprowadzonego przez specjalistów utrzymuje się znacznie dłużej.

Depilacja laserowa

Laserowe depilowanie, jak wskazuje nazwa odbywa się z zastosowaniem lasera. Klinika SkinClinic wykorzystuje laser Vectus Palomar. Urządzenie to bazuje na innowacyjnej technologii diodowej. Dzięki temu właśnie depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna. Działanie diodowe wytwarza długość i siłę fali, która jest niezbędna, aby wyeliminować mieszek włosowy. U każdego głębokość jego osadzenia nieco się różni, jednak laser Vectus samodzielnie wytwarza wiązkę, która jest współmierna do tego, aby wyeliminować mieszek. To właśnie ukierunkowana precyzja działania sprawia, że efektywność depilacji laserowej Vectus jest niepodważalna.

Częstotliwość depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia jest skuteczne, ponieważ nie działa powierzchownie tak jak zwykła golarka czy maszynka. Laser usuwa źródło wyrastania pojedynczego włosa, czyli mieszek włosowy znajdujący się pod skórą. Mimo to nie wystarczy jednorazowe przeprowadzenie takiego zabiegu. Wynika to z tego, że w jednym czasie włosy znajdują się w fazie spoczynku, a inne w fazie wzrostu. Ponowienie depilacji laserowej pozwala całkowicie pożegnać się z problemem.  W przypadku depilacji ramion i bikini, zabieg należy powtórzyć co 4-6 tygodni, natomiast depilując nogi i plecy należy odczekać 8-10 tygodni – zaznaczają specjaliści SkinClinic w Warszawie.

Zalecenia i przeciwwskazania

Depilację laserową poleca się osobom, które chcą pozbyć się owłosienia na dłużej niż tylko kilka dni. Równie dobrze sprawdza się w przypadku kobiet o ciemnym ubarwieniu włosów, które szybko odrastają i/lub są bardzo widoczne, ponieważ jest ich dużo. Depilacja laserowa jest skuteczna w każdym z przypadków, jednak zdecydowanie efektywniejsza, przy eliminowaniu ciemnych i sztywnych włosków, niż jasnych i delikatnych.

Do przeciwwskazań zalicza się różnorodne problemy skórne, w tym blizny, przebarwienia, znamiona oraz ciążę czy infekcje skórne.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej oraz innych zabiegów z zakresu ginekologii, medycyny i dermatologii estetycznej znajdziesz na stronie warszawskiej kliniki – SkinClinic.