shutterstock_119680303

Depilacja laserowa, czyli jak uzyskać idealnie gładkie ciało

Ideał piękna zmieniał się na przestrzeni nie tylko lat, ale także wieków. Ceniono nie tylko inne kształty kobiecej sylwetki, ale również w zupełnie odmienny sposób podchodzono do tego, czy na damskim ciele znajduje się owłosienie. Dzisiaj żadna kobieta chcąca uchodzić na nowoczesną oraz elegancką nie pozwoli na to, aby na jej nogach czy pachach znajdowały się włosy. Coraz częściej panie depilują również okolice intymne. Idealnie gładkie ciało to wymóg współczesności.

Współcześnie kobiety mają do wyboru naprawdę wiele metod depilacji. Najbardziej popularna jest bez wątpienia maszynka, która pozwala szybko i bezboleśnie usunąć włosy z każdego obszaru ciała. Trzeba jednak pamiętać, że włosy w takim wypadku naprawdę szybko odrastają, a nieraz zdarza się również tak, że boleśnie wrastają w ciało. Nie tylko daje to raczej mało ładny efekt wizualny, ale również silnie swędzi. Podobnie dzieje się po depilacji woskiem oraz specjalnymi kremami. Wprawdzie włosy usuwane są bardzo skutecznie, ale często wrastają w ciało, prowadząc nawet do rozwoju stanów zapalnych. Depilacja laserowa to jedyny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia i uniknięcie skutków ubocznych.

Doskonałe gładkie ciało

Laserowe usuwanie włosów przeprowadzane jest aktualnie w większości klinik medycyny estetycznej. Renomowana warszawska Klinika Medycyny Estetycznej SkinClinic (http://skinclinic.pl), wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenie laserowe. Depilacja laserem sprawia, że na poddanym zabiegowi obszarowi dochodzi do stałej redukcji włosów. W efekcie uzyskać można idealnie gładkie ciało, które prezentuje się perfekcyjnie i nie musi być już ukrywane po spodniami, spódnicami sięgającymi do kostek czy rajstopami. Z pomocą lasera można usunąć zbędne włosy z takich miejsc, jak:

  • nogi;
  • pachy;
  • ręce;
  • okolice bikini;
  • górna warga.

Kiedy efekty są najlepsze?

Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna u tych osób, które mają jasny odcień cery i jednocześnie ciemne włosy. Każdy, kto decyduje się na usuwanie zbędnego owłosienia z pomocą lasera musi wiedzieć, że włosy nie są usuwane na stałe. Laser jednak bardzo silnie spowalnia ich odrastanie. Często przeprowadzenie jednego zabiegu jest niewystarczające. Aby depilacja laserowa była skuteczna, włosy muszą znajdować się w odpowiedniej fazie wzrostu.

Czy depilacja z użyciem lasera przeznaczona jest dla wszystkich?

W zdecydowanej większości przypadków zabiegi medycyny estetycznej nie mogą być wykonywane u wszystkich zainteresowanych. Podobnie jest w przypadku depilacji laserowej. Zabieg nie jest wykonywany u osób, które mają opaloną skórę. Wszystko dlatego, że światło lasera nie może być wtedy we właściwym stopniu absorbowane przez włosy – pochłania go również skóra. Zabiegu nie przeprowadza się także w przypadku osób, które:

  • korzystały z samoopalacza;
  • opalały się w solarium;
  • mają na skórze znamiona w ciemnym kolorze, a ich pochodzenie nie zostało ustalone;
  • nie weszły jeszcze w okres dojrzenia lub są właśnie w jego trakcie.

Kiedy zabieg może być przeprowadzony?

Trzeba pamiętać, że zabieg wykonywany jest wówczas, kiedy włosy na skórze są widoczne. Nie wolno ich przed planowanym zabiegiem wyrywać, wybielać ani depilować przy użyciu innych metod. Stosowanie kosmetyków, które oparte są o silnie działające substancje jest również zabronione.

Depilacja laserowa to nie tani, ale świetny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia. Zabieg jest stosunkowo szybki, a uzyskane efekty – spektakularne. To propozycja nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn.

Więcej informacji na www.skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/depilacja/.